Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yaylabayırlılar aracıyı aradan çıkartacaklar

Yaylabayırlılar aracıyı aradan çıkartacaklar
30 Aralık 2014 - 0:14

Genel

Ürünlerinden elde ettikleri gelirin büyük bölümünü aracılara ve malzemelere veren Yaylabayırlılar, sulama birliği kurmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a bir proje sunarak destek istedi.

Türkiye’nin önemli turşuluk salatalık üretim merkezlerinden Yaylabayır’a Sulama Kooperatifi’nin kurulması için harekete geçildi. Yaylabıyarlılar, ürettiklerinden elde ettikleri gelirin büyük bir bölümünü aracılara ve girdilere harcadıklarını belirterek, kuracakları kooperatifle gelirlerini artırmayı düşünüyor. Bu konuyla ilgili olarak Sındırgı’dan bir heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u ziyaret ederek projelerini anlattılar ve destek istediler.

Ziyarete Sındırgı Yaylabayır Sulama Birliği Başkanı Mehmet Kocakaplan, Sındırgı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Zengin, Ak Parti Yaylabayır Belde Başkanı Himmet Güngör, Aydın İnci, Ahmet Koştur ve Ahmet Güngör katıldı. Yaylabayır’ın tarımsal potansiyeli ve Sulama Kooperatifi projesi hakkında Başkan Uğur’a bilgi veren Himmet Güngör, yıllık 320 bin liralık gelirlerinin 120 bin lirayı aracılara vermek zorunda kaldıklarını, kullandıkları girdilerin çok pahalı olduğunu belirterek, gübre, ilaç gibi girdileri kendilerinin üreticiye sağlayacağını ve sulama kooperatifi ile sulama hizmeti yapacaklarını böylece yıllık 425 bin liralık bir gelir elde etmeyi planladıklarını anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, şehre ve insana artı değer katan projelere destek olacaklarını ifade etti. Başkan Uğur, kırsal mahallelere alt yapı desteklerinin de devam edeceğini bildirdi. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.