Balıkesir Merhaba Gazetesi

YAYLALAR ŞENLENİYOR

YAYLALAR ŞENLENİYOR
10 Haziran 2015 - 0:02

Genel

13-14 Haziran tarihlerinde Yayla Şenliklerine ev sahipliği yapacak olan Dursunbey’de  farklı bir konseptte düzenlenecek olan şenlikler Saz Mesire alanında gerçekleştirilecek. Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Folklor Araştırma Eğitim ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen yayla şenlikleri çeşitli grupların katılımı ile şenlenirken etkinliklere Yunanistan’dan ve Türkiye genelinden çeşitli halk oyunları grupları katılacak.

SAZI İLE SÖZÜ İLE ŞENLİK

Balıkesir Yörükler Federasyonu tarafından Yörük çadırlarının da kurulacağı şenlik alanında  isteyen vatandaşlar Belediyenin tahsis ettiği stantlarda ücretsiz tanıtım ve satış ta yapabilecek. Tam bir şenlik havasında geçecek olan etkinliklerde çocuklar ve büyükler için Şişme oyun alanları da oluşturulurken, Etkinliğin ilk gününde saat 17.00’da başlayacak kortej yürüyüşünün ardından Ünlü Akrobatik Basketbol gösteri grubu Karizma Show şenliğe katılanlara unutulmaz bir gösteri sunacak. Bu gösterinin ardından ise özellikle gençlerin büyük beğenisini toplayan ve hit şarkılar ile isminden söz ettiren Popüler Müzik grubunun müzik sunumu ile gençler eğlenecek.

İKİ GÜN ETKİNLİK

Yunan Halk oyunları, Bergama Halk Oyunları Ekibi, Tire Halk Oyunları ekibi, İstanbul Horami Ekibi, Burhaniye Halk Oyunları Ekibi, Ankara Seğmen Ekibi, Tavşanlı TAV-ŞAD ekibi sırası ile sahne alacaklar. Şenliklerin ikinci gününde gerçekleştirilecek bu etkinliklerde ayrıca Orta oyunları ve çeşitli sürpriz etkinliklerde yer alırken Akşam saatlerinde Senem ersin Genç ve Sadat Yavaş Konseri sonrasında ise Emel Taşçıoğlu konseri ile şenlikler son bulacak. HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.