Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yeni başkanlar göreve başladı

Yeni başkanlar göreve başladı
DEVRİM DERİN( devrimderin@gazetemerhaba.com )
09 Nisan 2019 - 8:01

Seçimler bitti. Dün Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan mazbatalarını aldı. Başkanlar dün öğlen yapılan devir teslim ile koltuklarına oturdular.

Onlar koltuklarına oturmadan ilçe ve Büyükşehir belediyelerinden kurmayları görevlerine başladı bile. Karesi Belediyesi’nden Büyükşehir’e 6 müdürün geçtiği duyumunu aldık. Karesi’de ise yeni yapılanma sürüyor. Altıeylül’deki bir iki değişiklik oldu şimdilik. Önümüzdeki günler Başkanlar için kurmaylarını ve A takımlarını belirleme süreci olarak geçecek.

Normal olarak her başkan kendi kadrosunu kuracak. Güvendiği, yaptığı işleri bildiği isimlerle yola devam edecekler. Bunlar gayet normal. Büyükşehir’de büyük değişim yaşanacak. Onun sinyalleri şimdiden verilmeye başlandı. Balıkesir’i 5 yıl süre ile bu ekipler yönetecek. Kiminin yeri ve koltuğu ilerleyen süreçlerde elbet değişecektir.

Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur bile onlarca daire başkanı birçokta genel sekreter değiştirdi. Yeni bu atanan isimler henüz A Takımı değil. B’de değil. Belki kimisi C takımında. Önemli olan Balıkesir’e hizmet. En iyi hizmeti verecek kadro zaten kendini bu süreçte gösterecektir. Kimisi vazgeçilmez olacaktır. Gönlümüz hepsinin öyle olması.

Balıkesir artık hizmet bekliyor. Aylardır ülke seçim sürecinde. 1 hafta geçti üzerinden ama hala seçim sürecini atlatamadık. İtirazlar, yeniden yasımlar derken zaman kaybedilir hizmet için. Elbet belediye hizmetleri yürüyor ama yeni başkanların önümüzdeki birkaç ay boyunca yeni belediyeleri tanıma süreçleri de var. Kadroları tanımaları vs. vs.

Başkanlara şimdiden hayırlı olsun. Balıkesir’i daha güzel yarınlara taşımaları temennisiyle. Sağlıcakla kalın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.