Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yeni Çarşıda korkutan yangın

Yeni Çarşıda korkutan yangın
26 Mayıs 2015 - 0:07

Genel

Lokantacılar ve çeşitli işyerlerinin bulunduğu Balıkavdan sokağında bulunan, Balıkesir ve Türkiye çapında da bilinen Şamlılı köftecisinde yangın çıktı.

Çatı üzerinde bulunan elektrik bağlantılarından çıktığı iddia edilen yangın, sonrasında bacadan biriken yağ birikintisi üzerinden kısa sürede binanın bütününü sardı. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürülmeye çalışılırken, polis çevrede güvenlik tedbiri aldı.

Binanın ahşap olması sebebiyle yangının daha hızlı bir şekilde etrafa yayılması, çevre dükkânların dış kaplamalarına ve dumanın dükkânlara girmesine sebep oldu. İşletme sahibi ve esnaflar senelerdir Balıkesirlilere hizmet vermiş olan Şamlılı köftecisinin yanışını üzüntülü gözlerle izledi. Yangının çıktığı dükkânın hemen yanında bulunan trafo ve çevredeki elektrik kabloları yangın esnasında yetkililer tarafından geç müdahale edilmesi sebebiyle ufak patlamalara neden oldu. Uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangında fiziki yaralanma ve can kaybı olmazken, Şamlılı köftecisinde ve çevre dükkânlarda büyük maddi hasar yaşandı. SAMET AYDIN

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.