Balıkesir Merhaba Gazetesi

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
15 Eylül 2020 - 11:04

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören ile kutlandı.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören ile kutlandı.Anıta çelenk sunulması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşma yaptı.

 

Uzaktan Eğitimle yavrularımızın eğitimi aksamasın diye özveri ile çalıştık ”

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız törende yaptığı konuşmada: 2020-2021 eğitim-öğretim yılına Covid-19 salgınının gölgesinde, buruk bir sevinçle başlıyoruz. Mart ayından beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın hastalıkla yoğun bir mücadele içindeyiz. Çocuklarımızın sağlığı için okullarımızı uzun bir süre evlere taşıdık. Uzaktan eğitimle, öğretmenlerimiz yavrularımızın eğitiminin aksamaması için özverili bir şekilde çalıştı. Yeni normal düzende hem uzaktan eğitimle hem de yüz yüze eğitimle çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim almasını sağlamanın gayreti içinde olacağız.  Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, 21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle bu yılki eğitim-öğretim süreçlerini başarıyla gerçekleştireceklerine inanıyorum.

 

 “1108 Okulda her türlü tedbir alındı”

20 ilçemizdeki 1108 okulumuzda eğitim-öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için her türlü tedbir alınmıştır. Bu anlamda tüm velilerimiz rahat olabilirler.  Salgın münasebetiyle yaşanan her sıkıntıyı aşacak güç ve kuvvetteyiz. Millet olarak el ele verdiğimiz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Yeter ki buna inanalım. Bu zor günleri de en kısa sürede atlatacağımıza yürekten inanıyor; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun.” dedi.

 

Düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın yanı sıra, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rıza Kılınç ve okul müdürleri katılım gösterdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.