Gündemİlçe Haberleri

Yeni Proje! Başkan Ertaş Vatandaşları Davet Etti

Edremit Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan tarım arsalarına patlıcandan domatese, çilekten duta kadar geniş bir yelpazede çeşitli sebze ve meyve fideleri ekerek yeni bir tarım projesine imza atıyor.

Yeni Proje! Başkan Ertaş Vatandaşları Davet Etti

Yeni Proje Baskan Ertas Vatandaslari Davet Etti 1
Yeni Proje! Başkan Ertaş Vatandaşları Davet Etti

Başkan Ertaş Projenin Amacını Açıkladı

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, yapılan bu çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Büyük bir emek ve özveriyle bereketli topraklarımızda Ata tohumlarımızdan yetiştirdiğimiz patlıcandan domatese, çilekten duta kadar yüzlerce çeşit sebze ve meyve fidelerimizi sevgiyle büyütüyoruz. Amacımız, yerel halkımıza sağlıklı ve taze ürünler sunmak, aynı zamanda doğal kaynaklarımızı korumak ve yerel tarımı desteklemektir.

Yeni Proje Baskan Ertas Vatandaslari Davet Etti 2

Vatandaşlar Ücretsiz Temin Edebilecek

Başkan Ertaş, Edremit Belediyesi’nin bu projede vatandaşları da bu sürece dahil etmeyi amaçladıklarını söyledi. . Başkan Ertaş, “Yetiştirdiğimiz fidelerden ücretsiz temin etmek isterseniz Çıkrıkçı yolu üzerinde bulunan tarlalarımıza sizleri de bekleriz” dedi. Edremit Belediyesi Başkanı Ertaş bu projesi, yerel tarımın desteklenmesi, doğal ürünlerin teşvik edilmesi ve sürdürülebilir tarımın öneminin vurgulanması açısından önemli bir adım olarak değerlendirdi.

Yeni Proje Baskan Ertas Vatandaslari Davet Etti 3

Haber: Bülten

Balıkesir Topraksız Üretime Başladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu