Balıkesir Merhaba Gazetesi

YENİ TÜRKİYEDE, ZİHİNSEL DÖNÜŞÜM

YENİ TÜRKİYEDE, ZİHİNSEL DÖNÜŞÜM
03 Ekim 2014 - 0:05

Genel

04

 

Yeni TÜRKİYEDE başlatılan fiili dönüşüm, kendi geleceğine, kendi hafızasına ve kendi havzasına yön verme mücadelesidir. Türkiye’de yaşayanların, kimlik ve benlik mücadelesidir. Her akıl kendine yön vererek, başkalarının zihin işgaline yer vermeme mücadelesidir.

Bu mücadele çakma anlayışlarla yönetilen devlet mücadelesini yenileme, yeni bir toplumsal sözleşmeyi hayata geçirme mücadelesidir. Yerel ve bölgesel değerlerimizle, coğrafyamızdaki zenginliklerimize kendi gözlerimizle bakıp, kendi yol haritamızı seçebilme mücadelesidir. Bir asırdan beri kiralanan aklımızı vesayetten kurtarıp, kendi öz hasletlerimize döndürme mücadelesidir. Kendi coğrafyamızdaki kimlik eksenli ayrıştırmalardan kurtulup, yeni bir kardeşlik arayışının mücadelesidir.

Orta doğu, balkanlar, Kafkaslar, Afrika’nın bir ucundan Çin Seddi’ne kadar, yeni bir keşfin ve yeni bir aklın müşterek hareket etmesi mücadelesidir. Bu bölgelere bakışımızın, oralarda yaşayanlarla ilişkilerimizin, yerkürenin üçüncü adreslerden kurtarılması ve dayatılan VAHŞİ KAPİTALİST sistemden kurtarılma mücadelesidir. Bu yeni dönemde en büyük engel, zihinlerimizi kiralayarak bizi istedikleri gibi yönlendirmek isteyenler, şimdi bu yeni anlayışların karşısına dikiliyorlar. Beynimizdeki ve öz benliğimizdeki vesayet zincirini devam ettirmek istiyorlar.

Yeni bir dünya kurulurken, güç haritaları yeniden şekillenirken, ekonomik ve siyasi ağırlık merkezleri yeniden değişirken, tek kutuplu dünya senaryosu çökerken, yeni küresel merkezler oluşurken kimse bize felaket senaryoları üretmesin. Şeriat dayatması, eksen kayması, savaş coğrafyası gibi felaket tanımlamaları yapmasın. Eski siyasi anlayışlardan kaynaklanan bu yeni tanımlamaların, toplumsal bir karşılığı yok ve vicdanlarda affedilmez bir iz bırakıyor.

Bir öze dönüş dönemine giriyoruz. Yeniden yapılanma döneminde bütün kimlik ve kişilikler, devlet-millet bütünleşmesi ile hayat bulacak. Bu yeniden yapılanma döneminde, eski düşmanlıklar, eski katliamlar, eski vurgunlar, eski siyasi kandırmalar olmayacak. İnsanlar kimlik, kişilik ve inanç ayrılıklarından ötürü bir birini boğazlamayacak.

Bu coğrafyada yaşayanların, kendi coğrafyasını yeniden keşfedip, yine kendinin kullanması, yücelen yeni anlayışlarla mümkündür. İşte bu gün yaşanan budur. Büyük dönüşüm budur. Atılan her adım bu büyük dönüşümü beslemeye yöneliktir. Beynimizden başlayarak, öz hasletlerimizi öze dönüştürmekten başlayarak, renklerimizden başlayarak, gönüllerimizden başlayarak, kendi dünyamızı yeniden kuracağız. Bu dönüşümü algılamayanlar, buna inanmayanlar, ya da bunu engellemeye çalışan SİYONİST anlayışlar, içerden ve dışarıdan kurdukları koalisyonlarla çetin bir savaş yürütüyorlar. Bu savaş egemen güçlerin egemenliğini ellerinden kaçırmama savaşıdır. Bu savaş, devlet-millet bütünleşmesinin meydana getirdiği büyük enerjiyi söndürme savaşıdır.  Yakalanan atak gelişimin durdurulması veya saptırılması savaşıdır. Bu savaş, Anadolu insanına ve yeni Türkiye’ye karşı başlatılan amansız bir beyin savaşıdır. Bu yazdıklarım siyasi bir söylem değil, büyük coğrafyada yaşayan milyonların gönlünde coşarak irdelenen bir İDEALDİR. Müthiş bir zihinsel oluşumun anlatımıdır. Yıllardan beri özlenen büyük bir davadır.

Yeni Türkiye’deki gelişmeleri, yeni ataklarla birlikte düşündüğünüz zaman, nasıl bir coğrafya kurulduğunu ve YENİ TÜRKİYEYİ göreceksiniz. Sadece Anadolu’da değil, bulunduğumuz coğrafyada da, küresel sistemin yeniden oluşturulması, güç haritalarının da yeniden değişmesi demektir.

İşte YENİ TÜRKİYE budur. Yeni Türkiye’de kimlerde, ne tür hazımsızlıklar yarattığını o zaman daha iyi fark edeceksiniz. Çünkü zihinleri işgal edilmiş onlar, bu dönüşümün ve oluşumun nelere yol açacağını, kendilerini nasıl yok edeceğini çok iyi biliyor. Bu değişim ve gelişimden rahatsız olanların uykularını kaçırıyor.

Bekleyin. Yer küredeki ve YENİ TÜRKİYEDEKİ gelişmeler, onların uykularını daha çok kaçıracak ve çevremizde suni savaşlar oluşturacaklardır. Çırpınıp celallenmeleri, kendi sonlarının yaklaştığını ufukta görmelerinden dolayıdır. Bekleyin, YENİ TÜRKİYEYE gönlünüzü açarak bekleyin. Bayramınız kutlu, YENİ TÜRKİYE  mutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.