Balıkesir Merhaba Gazetesi

YENİ UYGULAMALAR ANLATILDI

YENİ UYGULAMALAR ANLATILDI
14 Mart 2016 - 0:16

Genel

YENİ UYGULAMALAR ANLATILDI

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından geçtiğimiz cumartesi günü oda hizmet binasında ‘Serbest Meslek Kazançlarında Vergilendirme ve Yeni Gelişmeler’ in anlatıldığı bir seminer yapıldı.

Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (SMMMO) Balıkesir Şubesi geçtiğimiz cumartesi günü oda hizmet binalarında ‘Serbest Meslek Kazançlarında Vergilendirme ve Yeni Gelişmeler’ in anlatıldığı bir eğitim düzenledi. Oda Başkanı Metin Yalçın, Eren Çekiç ve Ufuk Öztürk tarafından  çeşitli meslek gruplarına yıllık beyannameler ile ilgili bilgi verildi. Mimar, mühendis ve çeşitli meslek gruplarının katıldığı eğitime avukatların katılımı yoğun oldu.

CEZALARA ÖNLEM

Yeni yapılan değişiklikler ile birlikte getirilen sözleşmelerde 7 bin TL sınırı ile ilgili serbest meslek mensuplarını bilgilendiren SMMMO yetkilileri, bu konuda bilgiler verdi. Eren Çekiç,  ‘Yeni yasal değişiklikler ile birlikte yapılan sözleşmelerde ücret 7 bin TL üzerinde ise bu ücret mutlaka bankadan geçme zorunluluğu getirildi. Bu koşul yerine getirilmediği takdirde usulsüzlük cezası verileceği belirtildi. Bu cezanın maliyeti ücretin yüzde 10’u civarında oluyor. Bununla karşılaşmamak ve bilgilendirmek için serbest meslek mensuplarımıza yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıyoruz.’ Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.