Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yeni yıl bebeklerine İki başkandan ziyaret

Yeni yıl bebeklerine İki başkandan ziyaret
02 Ocak 2015 - 0:06

Genel

Atatürk Devlet Hastanesi’nde doğan yeni yılın ilk bebeğini Büyükşehir ve Karesi belediye başkanları birlikte ziyaret etti.

Balıkesir’de 2015 yılının ilk bebeği Ömer Kurt, Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi’nde dünyaya geldi. Yeni yılın ilk bebeğini hastanede ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, adının Ömer konulduğunu öğrendikleri bebeğin; “Hz. Ömer gibi olmasını” temenni ettiler. Aslen Sinoplu olan ve Balıkesir’in Paşaköy Mahallesi’nde yaşayan Hasan-Nuray Kurt çiftinin ikinci çocuğu olan Ömer’in ilk ziyaretçileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oldu.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nde 3 kilo ağırlığında 50 santimetre boyunda dünyaya gelen Ömer bebeğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, altın taktı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da eşlik ettiği Başkan Edip Uğur, yeni doğan bebeklerin ailelerine ‘Hoşgeldin Bebek projesi’ kapsamında içerisinde yelek, altlık, eldiven, ateş ölçer, tırnak makası, bornoz seti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur imzalı bir mektup bulunan hediye paketlerini takdim etti. Başkan Uğur ve Başkan Yılmaz, acil servis, yoğun bakımda yatan hastaları da ziyaret ederek acil şifalar dileyip yeni yıllarını kutladı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yeni doğan bebeklerin, kendileri, aileleri, ülkeleri ve insanlık için hayırlı olmasını diledi. Yılmaz, “Tüm yeni nesillerimize, sağlıklı, huzurlu, bereketli bir yaşam diliyoruz” dedi. Hastanenin ardından Zağnos Paşa Camisi civarında çalışan temizlik işçilerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutlayan Başkan Uğur ve Başkan Yılmaz, hediye takdim etti. Başkan Uğur sokakta yanına gelen bir çocuğa da yeni yıl harçlığı verdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.