Balıkesir Merhaba Gazetesi

YENİCELİ MEKKE YOLUNDA

YENİCELİ MEKKE YOLUNDA
09 Şubat 2015 - 0:12

Genel

Merhaba Gazetesine konuşan Yeniceli başarılarına bir yenisini daha ekleyerek tarih yazmak istiyor. Uşaklı maratoncu Akın Yeniceli anne ve babasının desteği ile yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

UŞAKLI MARATONCU B.MERHABA’YA KONUŞTU
Uluslararası yarışmalara katılarak bir çok derece elden başarılı sporcu Akın Yeniceli durmak bilmiyor. Yeniceli, koşmayı çok sevdiğini söyleyerek başarısının sırrını ise planlı olmaya ve çalışmaya bağlıyor.
Uşak’ta çiftçilik yaptığı köyde traktörlerle ve çoban köpekleriyle yarışırken keşfedilen ve son dört yılda özel ve resmi koşularda 62 madalya kazanan ultra maratoncu Akın Yeniceli, Mekke’ye koşarak gitmek için hazırlanıyor.
Yeniceli, Mekke – Medine koşusu ile İslam dünyasının yaşadığı sorunlara dikkati çekmek istediğini söyledi. Yeniceli, beş yıldır Türkiye’deki ve yurt dışındaki resmi ve özel koşularda pek çok derece elde ettiğini, maraton ve ultra maratonda önemli başarıla imza attığını, son olarak 11. Uluslararası Almanya Baerenfels Trail Maratonu’nda birinci olduğunu belirterek Ankara’dan Mekke’ye koşarak bir ilki gerçekleştirmek istediğini söyledi. Ankara – Mekke arasının yaklaşık 3 bin 268 kilometre olduğunu, Ramazan ayı ile Kurban Bayramı arasındaki 70 günde her gün ortalama 50 kilometre koşarak parkuru tamamlamayı hedeflediğini dile getiren Yeniceli, başardığı taktirde bunun bir rekor olacağını kaydetti.
İSLAM DÜNYASI İÇİN KOŞACAĞIM
Uşak Şehir Stadyumu’nda her gün 20 kilometre koşarak büyük koşuya hazırlandığını ilerleyen dönemlerde antrenmanları artıracağını belirten Yeniceli şunları söyledi: “Bu güne kadar pek çok başarıya imza attım. Artık Mekke -Medine koşusunu yapıp en büyük projemi gerçekleştirmek istiyorum. Beş yıl önce Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Corum köyünde yaşarken bu gün tüm dünya beni tanıyor. Bugüne kadar 1000, 1500, 10000, yarı maraton, maraton ve ultra maraton koştum. Toplam 62 madalya kazandım. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde kendisi ile görüşmek için Uşak’tan Ankara’ya kadar 3 günde toplam 370 kilometre koştum. Uşak – İzmir, Uşak – İstanbul arasında uzun mesafe koştum. Bugüne kadar hiç durmadan toplam 250 kilometre koştum. Şimdi ise Mekke koşusunu gerçekleştirerek tarihe geçmek istiyorum.”
SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.