Balıkesir Merhaba Gazetesi

YERSA Genel Müdürü Çetinkaya vefat etti

YERSA Genel Müdürü Çetinkaya vefat etti
04 Şubat 2015 - 0:09

Genel

Yersa A.Ş. Genel Müdürü Metin Çetinkaya, vefat etti.

Yırcalı Şirketler Grubu bünyesindeki Yersa Sentetik A.Ş’nin Genel Müdürü Metin Çetinkaya (58) vefat etti. İstanbul Amerikan Hastanesi’nde bir süredir karaciğer rahatsızlığı sebebiyle tedavi görmekte iken vefat eden Cetinkaya, dün Zağnos Paşa Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Çınarlıdere Mezarlığında toprağa verildi. Yırcalı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, oğulları Sinan ve Sırrı Yırcalı yurt dışında olduğu için cenaze törenine katılamadı.

Cenaze törenine İşadamı Faruk Kula, Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, BEST A.Ş. eski yöneticilerinden Hüseyin Salı, Yersa A.Eski İsmail Hakkı Özmumcu, bazı CHP’liler, Yersa A.Ş. yöneticileri, Çetinkaya’nın arkadaşları, yakınları katıldı. Törende siyasi partilerin temsilcileri ve Sanayi Odası temsilcilerinin bulunmaması dikkat çekti. Törene Balıkesir dışından çok sayıda şirket çelenk gönderdi. Balıkesir’den ise fabrikanın kurulu olduğu Kepsut’un Belediye Başkanlığı çelengi, yer aldı.

Yırcalı Şirketler Grubu’nda 30 yıldır çalışmakta olan Çetinkaya, Yersa A.Ş.’de 25 yıl teknik müdür, son beş yıldır da, genel müdür olarak çalışmaktaydı. Figen Çetinkaya ile evli olan Metin Çetinkaya, Çağatay ve Kutay isimli iki erkek çocuk babası idi. HABER CEMİL YURTMAN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.