Balıkesir Merhaba Gazetesi

YEŞİL GÖNEN’E MAVİ YOL PROJESİ

YEŞİL GÖNEN’E MAVİ YOL PROJESİ
07 Kasım 2020 - 14:46

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın talimatları ile hazırlanan Mavi Yol Projesi istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın talimatları ile hazırlanan Mavi Yol Projesi istişare toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan istişare toplantısına vatandaşlar da katıldı. Gönen Belediyesi Ömer Seyfettin Kültür Merkezinde gerçekleştirilen istişare toplantısında proje ile ilgili Başkan İbrahim Palaz konuşmasında şunları kaydetti:

 

 

“HEM ÇEVREYE HEM İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALI ”

 

 

“Seçim zamanında belirttiğim gibi şehrimize katma değer sağlayacak her projemize hemşerilerimi ortak edeceğim demiştim. Mavi yol projesinde hep birlikte karar vereceğimiz hem çevre sağlığına hem de toplum sağlığımıza önemli katkılar sağlayacak sosyal bir projedir. Bu projenin şehrimize getirisini sadece bisiklet kullananlar için hazırlanmış bir yol olarak düşünmemeliyiz.
Şehir içi araç trafiğini, gürültü ve hava kirliliğini azaltmak, sağlıklı bir yaşam için kısa mesafe yerlere aracımızla değil de bisikletler ile gitmeyi alışkanlık haline getirebilirsek bu projenin toplum sağlığı açısından ne kadar büyük önem arz ettiğini zamanla daha iyi anlarız.

 

 

“YİNE FİKİR ALACAĞIZ ”

 

 

Ben ve ekibim bu projenin her detayını düşündük güzergahlar konusunda güzel bir hazırlık çalışması gerçekleştirdik ama sizler gibi bisiklet tutkunlarının görüşleri bizim için çok değerli. Bu ilk toplantımız başka yerlerde yine bu proje için bir araya gelerek zaman zaman karşılıklı fikir alışverisinde bulunacağız.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.