Balıkesir Merhaba Gazetesi

YETİMLER UNUTULMADI

YETİMLER UNUTULMADI
27 Ocak 2015 - 0:07

Genel

Altıeylül Belediyesi ve Balıkesir İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Derneği (İHH), yetimlerle kahvaltıda biraraya gelerek moral verdiler.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve eşi Didar Kafaoğlu’nun yanısıra Harem Kafe’de düzenlenen kahvaltıya Sosyal İşler Müdürü Elvan Göktepe, Belediye Meclis Üyesi Bahar Vidin, İHH Balıkesir Hanım Kolları Başkanı Saniye Elhan ve çok sayıda gönüllü katıldı.

ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Didar Kafaoğlu, “Onlar bizim çocuklarımız. Bizlere emanetler.Gönülden ellerini tutarsak adı yetim olmaz. Onlara tiyatro da izleteceğiz. Kültür gezisine götüreceğiz.” diyerek kendisinin ve eşinin üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

İYİLİK HER YERDE

İHH KAdın Kollrı Başkanı Saniye Elhan ise, İHH’nin sürdürdüğü Yetim Sponsorluk Sistemi ile 47 ülkede 55 bin yetime düzenli destek verdiğini belirterek “Balıkesir İHH olarak 80 yetimimiz var. Dil, din, ırk, mezhep ayırımı yapmadan, iyilik her zaman her yerde düsturu ile hareket ediyoruz. Babasız evlatlarımıza bir nebze de olsa yardımcı olmak, onların hayır dualarını almak en büyük mutluluk. Bu etkinlikleri geleneksel olarak her yıl yapıyoruz. Bayramlarda bayramlıklarını tedarik ediyoruz. Bahar aylarında ailece piknikler düzenliyoruz, sömestrde kahvaltıda buluşuyoruz” dedi.

Gönüllülerle çıktıkları bu yola herkesi davet eden Elhan, “Hep beraber elele yürüyelim, büyüyelim.” şeklinde konuştu. Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği ‘Mahalleme Tiyatro Geldi’ etkinliğinin yetimler için de düzenlenmesi konusunda Zekai Kafaoğlu’na taleplerini ilettiklerini söyleyen Elhan, teleplerinin kabul gördüğünü sözlerine ekleyerek “Müjdeyi de Didar Hanım verdi. Bu da güzel bir jest ve hediye oldu yetimlerimiz için. Rabbim destek veren herkesten razı olsun” dedi.

Didar Kafaoğlu kahvaltı boyunca yetimlerle tek tek ilgilenerek sorunlarını ve isteklerini dinledi. Kahvaltı sonunda ise yetimlere Altıeylül Belediyesi’nin hazırladığı hediyeler verildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.