Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yetkili sendika Sağlık-Sen oldu

Yetkili sendika Sağlık-Sen oldu
22 Mayıs 2015 - 10:09

Genel

4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanununa göre her yıl Mayıs ayında yapılan yetkili sendika sayımında, Sağlık Sen yeniden yetkili sendika oldu.

7000 sağlık çalışanının yarısının sendikal tercihini Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen’den yana kullanması ile Sağlık Sen Balıkesir’de İl Sağlık Müdürlüğünde, Halk Sağlığı Müdürlüğünde, Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliğine bağlı kurumlarda, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünde ve Balıkesir Üniversitesi Hastanesinde yetkili sendika oldu.

Balıkesir Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, konuyla ilgili açıklama yaparak, bu başarıların tesadüf olmadığını belirtti. Çelebi, “İlkeli, yalansız ve dürüst sendikacılık yaptığımız için Balıkesir’imizde sağlık çalışanlarının teveccühü Sağlık Sen olmuştur. 2015 yılında Türkiye’de de yetkili olan Sağlık Sen toplu sözleşme masasına daha güçlü oturup, kırmızı çizgimiz olan yıpranma payı, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ve lisans tamamlamayı da sağlık çalışanlarına mutlaka kazandıracaktır” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.