Balıkesir Merhaba Gazetesi

YILBAŞI KURUMLARA YARADI

YILBAŞI KURUMLARA YARADI
25 Aralık 2014 - 0:14

Genel

Milli piyango yılbaşı büyük ikramiye için biletlerini piyasaya sunmasıyla birlikte hemen her gün televizyonlarda milli piyango haberleriyle birlikte her köşe başında umut dağıtan seyyar bilet satıcılarını görünüyor.

Seyyar bilet satıcıları, her işi yapmayan kalkan kurumlar var. Peki, biz ne iş yapacağız derken, PTT yetkilileri ise “Biz kurum olarak 5 yıldan bu yana bilet satıyoruz PTT Milli piyangonun ana bayisi biz sadece yılbaşında değil tüm çekilişlere katılıyoruz ” diyor.

Yılbaşı yaklaştıkça bu biletçiler daha da artıyor. Umut dağıtan sadece seyyar biletçiler değil bunların yanı sıra büyük marketler ve birçok kuruluş müşterilerine hediye piyango bileti veriyor. Ekmeğini sokak sokak bilet satarak kazanan seyyar Milli Piyango bileti satanlara zararı olan bu uygulamaya birde PTT eklenince seyyarlar çileden çıktı. Seyyar bilet satan Yasemin Girgin  “PTT elindeki en büyük hazine olan Telekomu özelleştirince ne yapacağını şaşırdı ve PTT kargo PTT bank  PTTcell gibi işlerle uğraşmaya başladı  bu yetmezmiş gibi  birde Milli piyango satıyor. Bu kadar da olmaz. Herkes kendi işini yapmalı. Devlet bizim ekmeğimizle oynamamalı” diyen seyyar bilet satıcısı Yasemin Girgin “PTT bilet satmasın” diyor. PTT yetkilileri ise  “Biz kurum olarak 5 yıldan bu yana bilet satıyoruz PTT Milli piyangonun ana bayisidir biz sadece yılbaşında değil tüm çekilişlere katılıyoruz ”diyor. HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.