Balıkesir Merhaba Gazetesi

YILDIRIM ‘YOLUMUZ AK YOLDAŞIMIZ HAK VE HIZIR OLSUN’

YILDIRIM ‘YOLUMUZ AK YOLDAŞIMIZ HAK VE HIZIR OLSUN’
23 Şubat 2015 - 0:05

Genel

Ak Parti Aday Adaylığını açıklayarak vatandaşlarla buluşan Hüseyin Yıldırım’

Yolumuz ak yoldaşımız Hak ve Hızır olsun’ diyerek İl Binasında yaptığı konuşmada vatandaşlara kendini tanıttı. Milletvekili aday adayı olduğunu belirterek Allahın izni ile partimizin hizmetlerine güç katmak ve Balıkesir’de yapılabilecek pekçok hizmet için aday adayı olduğunu söyledi. ‘Hak ve Hızır yoldaşımız olsun yolumuz ak’ ifadelerini kullandı.
.
Hüseyin Yıldırım Kimdir?
Balıkesir-Dursunbey ilçesi Gökçe Pınar köyünde 01.11.1963 tarihinde doğdu. İlk okulu köyümde okudu. Orta ve liseyi Bursa da okudu. 1987 yılında Ankara İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ‘’Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam’da Yasak Yiyecek ve İçecekler’’ konulu yüksek lisans tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doç. Dr. M. Sami Baybal hocanın himayesinde doktora çalışması devam etmekte olup halen tez yazım aşamasında. Ankara’da Muradiye Kültür Vakfında görev aldı. Öncelikle Muradiye ve Hakyol vakıflarının işlettiği Hasibe Hatun Yetimler Yurdunda (Ankara-Etlik)  görev yaptı. Daha sonra Muradiye Kültür Vakfı merkezinde çalıştı.

Muradiye vakfında çalışırken rahmetli Rıza Çöllü hocamızdan fıkıh dersi aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na 1988 de intisab etti. 1988-1990 yıllarında Balıkesir-Kepsut vaizliği,  sırasıyla Kars-Arpaçay, Karaman-Ermenek, Bilecik-Söğüt, Bilecik-Bozüyük ve Tunceli’de müftülük yaptı. Doksanlı yıllarda Almanya’da bulundu. Evli ve iki çocuk babası   HABER:KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.