Balıkesir Merhaba Gazetesi

YILMAZ ‘BANDIRMAYA BENZEYECEK’

YILMAZ ‘BANDIRMAYA BENZEYECEK’
22 Mart 2016 - 0:28

Genel

YILMAZ ‘BANDIRMAYA BENZEYECEK’

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Türkiye 8 il ile birlikte Mipim’e katıldı. En büyüğü İstanbul,  en küçüğü ise Ordu diyerek Ordu’ya yapılan ve yapılması düşünülen projeleri Mipim’de anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ‘Ordu Büyükşehir olduktan sonra 5 büyük yatırımı ile çoğu başlamış inşaatı devam eden projeleri ile Ulusal ve Uluslararası alanda da kendini göstermenin gayreti içinde. Bu açılışların içinde bizim için en önemli olanı Havaalanı ve Havaalanı ile birlikte şehir turizminde yüzde 45’ lik bir atış, tersine göç ve günlük 16 ya yakın bir uçuş ile havacılık efsanesi olmaya başladı. Daha önce yapılır mı yapılmaz mı tartışmaları vardı ama şimdi burada gördükleriniz denize doldurulan ve Avrupa’da Türkiye’de tek olan havalimanımız. Bunun yanında Ünye’ye yapmayı planladığımız Bandırma Limanı ile yapılış şekli birbirine benzeyecek. Daha sonra Havalimanı dibinde Çikolata park projemiz var. Fiilen inşaatı başladı 8 ay sonra tamamlanmış olacak. Bu proje ile birlikte butik çikolata merkezleri bu bölgemizde gerçekleşmiş olacak. Bu bittiğinde havalimanı ile birlikte ciddi bir cazibe merkezi olacağına inanıyoruz. Şuanda uluslararası firmalarında buralara ilgisi var. Ünye Limanı kayak tesisi yöresel projeleri ile inşallah Ordu üzerine düşeni ve tanıtımla ilgili gerekli hamleleri yapmış olacaktır. Projelerin ciddi bir bölümü 2016’da bitmiş olacak’ dedi.

“AMACIMIZ YATIRIM”

Ordu Valisi İrfan Balkanoğlu ile standı ziyaret eden tüm yatırımcıların elini sıkan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Bu sene ilk kez MIPIM’deyiz. Karadeniz’de en çok mavi bayraklı plajı olan, yaylaları ile bakir turizm yatırımları barındıran Ordu’ya yatırım çekmek, merkezi ve yerel yönetim olarak yatırımcının her zaman yanında olduğumuzu göstermek üzere Cannes’dayız. Fuara yetişmeyen Ordu Merkez Alışveriş Merkezi ve Fatsa Karma Kullanım Projelerini 2018 yılında açıyor olacağız” dedi.

“ORDU EL YAPIMI ÇİKOLATA ÜRETİM MERKEZİ OLACAK”

Dünya fındık üretiminde birinci sırada yer alan Türkiye’nin lider fındık üreticisi Ordu, el yapımı çikolata üretim merkezi haline gelecek çikolata temalı parkını da MIPIM’de sergiledi. Yeni havalimanı ile turist sayısında hızlı bir artış yaşayan Ordu, ziyaretçilerine zengin seçenekler sunacağa benziyor. MIPIM’de bu yıl Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli ve Konya’da büyük projelerini sergiledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.