Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yılmaz’ın Başarılı Su Yönetimi Belgelendi

Yılmaz’ın Başarılı Su Yönetimi Belgelendi
02 Eylül 2022 - 15:03

Yılmaz’ın Başarılı Su Yönetimi Belgelendi

 

Baski Genel Müdürlüğü, su ve sulama konusunda geniş kapsamlı ve önemli konularda hizmet veriyor. Ayrıca, Balıkesir’in geniş bir coğrafyaya yayılmış yerleşim birimlerine rağmen, hizmet kalitesine de önem veriyor.

 

Yılmaz’ın Başarılı Su Yönetimi Dikkat Çekiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz özellikle suyu yönetme konusunda başarılı bir grafik izliyor. Ayrıca, bu başarılı performans Yücel Yılmaz’ı diğer Büyükşehirler nezdinde pozitif ayrışmasına da neden oluyor. Birçok Büyükşehir’de su krizleri yaşanırken, Balıkesir kaliteli yönetiliyor.

İzzet Günal’ın da Başarıda Payı Büyük

Yılmaz’ın belirlediği kriterlerle hareket eden Baski Genel Müdürü İzzet Günal’ın da başarı da önemli payı var. Baski, bu başarılarına geçtiğimiz hafta bir yenisini daha eklemeyi başardı. Özellikle, hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyeti açısından önemli bir referans olan belgeleri almaya hak kazandı.

Baski’nin Görevleri Hayati Önem Taşıyor

Genel Müdürlüğün İçme ve kullanma suyu temini, bu hizmetlerin ilki. Ayrıca, atık su bertaraf işlemi de toplum sağlığı açısından hayati önem taşıyan bir diğeri. Dahası, tarımsal sulama ve su havzalarının korunması da hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak, genel müdürlük, Balıkesir gibi geniş bir coğrafyaya rağmen, verdiği hizmette vatandaş memnuniyetini de gözetiyor.

Resmi Siteden Duyuru Geldi

Baski’nin resmi sitesinden yapılan paylaşımda, İSO 9001, İSO 14001 ve İSO 50001 belgelerinin alındığını duyurdu. Baski, duyuruda önce hizmetlerinde vatandaş memnuniyetine verilen değeri hatırlattı. Ardından da toplum ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için bu çalışmayı gerçekleştirdiğini belirtti.

Peki, Baski’nin  İSO Entegre Yönetim Sistemi çerçevesinde aldığı bu belgeler neyi ifade ediyor;

– İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, İSO 50001 ise Enerji Yönetim Sistemini ifade ediyor. Bu belgeler hem ulusal hem de uluslar arasın platformda kaliteyi yansıtan ciddi sertifikalar. Ayrıca, oldukça sıkı bir denetim sonucunda verilen belgeler.

Baski, gerçekleştirdiği bu çalışma ile 25-26-27 Temmuz 2022 tarihlerinde bu denetimden geçmeyi başardı. Ayrıca bu belgeler ile hizmet kalitesini de belgelemiş oldu.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.