Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yırcalı DEİK İcra Kurulunda

Yırcalı DEİK İcra Kurulunda
01 Ekim 2014 - 0:05

Genel

04

 

Rona Yırcalı, torba yasayla birlikte yönetim yapısı değişen DEİK İcra Kurulu’na yönetim kurulu üyesi seçildi. Yırcalı daha önce kurulun başkanıydı.

Resmi Gazetede yayınlanan torba kanunla 26 yıllık Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun(DEİK) Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasının ardından kurulun yönetimi yeniden belirlendi. Ekonomi Bakanlığı tarafından oluşturulan Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı yapıldı.
Ömer Cihad Vardan DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Daha sonra Yönetim Kurulu üyeleri arasından İcra Kurulu seçimi gerçekleştirildi. Rona Yırcalı, DEİK İcra Kurulu üyeliğine seçildi. Yırcalı daha önce kurulun başkanlığını yapıyordu.
Kurulun toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan bir konuşma yaparak üyeleri kutladı ve birlik, beraberlik içinde çalışarak Türkiye’nin dış ekonomik ilişkilerine yeni bir hız vermenin gayreti içinde olunmasına işaret etti.
Ayrıca, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de, konuşmasında, bakanlığının bundan sonra da destek vermeye özen göstereceğini belirterek bütün kurum ve kuruluşların koordinasyon içinde çalışmasının gereğine dikkat çekti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.