Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yırcalı ve Cezayirli Bakan çalışma yemeğinde buluştu

Yırcalı ve Cezayirli Bakan çalışma yemeğinde buluştu
16 Aralık 2014 - 0:07

Genel

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) tarafından organize edilen Cezayir Enerji ve Madenler Bakanı Youcef Yousfi ile yapılan çalışma yemeği, İcra Kurulu Üyesi Rona Yırcalı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Söz konusu çalışma, 19 Kasım 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cezayir’e yaptığı ziyaret sırasında DEİK’in organize ettiği iş forumunda görüşülen konuların bir devamı niteliğindeydi. Türkiye ve Cezayir açısından son derece önemli olan enerji ve tabii kaynaklar konularında yapılan bu toplantıya her iki taraftan da iş adamları ve yatırımcılar katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Rona Yırcalı ve Cezayir Enerji ve Madenler Bakanı Youcef Yousfi, ülkelerin karşılıklı yatırım olanaklarını dile getirdi. Görüşmelerde ekonomik ilişkilerin artırılması için yapılması gerekenler ele alındı.

Toplantıya katılan iş adamları yatırımlar hakkında bilgi verdi. Bazı zorlukların çözülmesi için önerilerde bulundular. Bir daha ki toplantının Cezayir’de yapılması mutabakatıyla toplantı sona erdi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.