Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yırcalı’dan Çin çıkarması

Yırcalı’dan Çin çıkarması
26 Mayıs 2015 - 0:06

Genel

Dünya Odalar Federasyonu Şeref Başkanı Rona Yırcalı, Çin Odalar Birliği’nin Uluslararası Odalar Toplantısına katıldı.
Rona Yırcalı, Pekin’de gerçekleştirilen Çin Odalar Birliği’nin Uluslararası Odalar Toplantısına katıldı. Dünya Odalar Federasyonu Şeref Başkanı olan Yırcalı, toplantının açılış konuşmasını yaparak, dünya ekonomisindeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Konuşmasında odalar ile uluslar arası ekonomik temaslara vurgu yaparak bu temasların önemine dikkat çeken Yırcalı, İpek Yolu’nun tekrar hayata geçirilmesi konusundaki gelişmeleri de dile getirdi ve Türkiye’nin bu projedeki önemini anlattı.
Çin Hükümet temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, 67 ülkenin oda temsilcileri ile 100 civarında uluslar arası kuruluşun başkan ve temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları da hazır bulundu.

SON EKONOMİK GELİŞMELER KONUŞULDU
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Dünya Türk İşadamları Konseyi üyesi olan Rona Yırcalı, Uluslar arası Odalar Birliği toplantısının yanı sıra Şanghay’daki Asya Pasifik Girişimci Toplantısı’na da katılarak konuşma gerçekleştirdi. Yırcalı, Dünya Türk İşadamları Konseyi’nin Asya Pasifik Bölgesindeki Türk İşadamları ile gerçekleşen toplantıda Çin’deki son ekonomik gelişmeleri Türk İşadamlarına aktardı.
Toplantıda bölgedeki 12 ülkeden 110 Türk işadamının yanı sıra TC Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, DTİK İcra Komitesi Başkanı Nail Olpak ile Asya Pasifik Bölge Başkanı Necdet Demiryürek, Ekonomi Bakanlığı temsilcileri, ticaret baş müşavirleri ve ateşeleri de hazır bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.