Balıkesir Merhaba Gazetesi

YÖK sıralamayı yaptı

YÖK sıralamayı yaptı
17 Kasım 2014 - 0:02

Genel

Yüksek Öğretim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onayına sunulacak üç rektör adayını belirledi. İlk sırada Prof.Dr. Kerim Özdemir yer aldı.

Balıkesir Üniversitesi’nde(BAÜ) 30 yedi adayla yapılan rektörlük seçimlerinde belirlenen altı rektör adayı Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) tarafından mülakata alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sunulacak üç isim belirlendi.

14 devlet üniversitesinde belirlenen rektör adayları ile birlikte BAÜ’den giden isimler arasında YÖK tarafından yapılan sıralamada Balıkesir’deki oylamada 97 oyla 3. sırada yer alan Bandırma İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr Kerim Özdemir Birinci sıraya konuldu. 137 oyla 1. sırada yer alan Mevcut Rektör Prof.Dr. Mahir Alkan ikinci sıraya, 123 oyla 2. olan

İktisadi İdari Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper ise üçüncü sıraya konuldu.

 ŞİMDİ GÖZLER CUMHURBAŞKANI’NDA

YÖK’ün Köşk’e gidecek üç ismi belirlemesinin ardından şimdi gözler atamayı yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a çevrildi. Kamuoyu da rektör adayları da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kimi işaret edeceğini merakla beklemeye başladı.

Atanmayacağı yönünde yorumlar yapılan Prof.Dr. Mahir alkan’ın YÖK tarafından ikinci sırayı konulması, 2006 yılında ve 2010 yılında iki defa aday olan Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper’in de 3. sıraya konulması, atama üzerinde nasıl bir etki yapacağı da bir başka merak konusu oldu. HABER: CEMİL YURTMAN

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.