Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
09 Aralık 2014 - 0:11

Genel

Dursunbey Belediyesi ilçedeki yolların onarım ve bakımına tüm hızıyla devam ediyor

DURSUNBEY’E bağlı Kızılöz Mahallesi’ni Balıkesir ana yoluna bağlayan yolda stabilize çalışmalarının başlamasının ardından Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın talimatları ile köyden mahalleye dönüşen yerlerin ulaşım yollarında yenileme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarla birlikte Kızılöz Mahallesi’nin ulaşımını sağlayan 3 km’lik stabilize yol çalışması sürüyor.

Fen İşleri Şantiye Şefi Vacid Kahvecioğlu gözetiminde yapılan çalışmalarda belediyeye ait konkasör tesisinden getirilen yol mazmeleri serilerek sıkıştırılıyor. Faaliyetleri yerinde görmek ve bilgi almak için Kızılöz’e giden Başkan Bahçavan, yolun ikinci kilometresinde devam eden bakım çalışmalarını denetledi. Çalışanlardan bilgi alan Bahçavan iş makinelerini de kullanarak çalışmalara yerinde destek verdi.

Başkan Bahçavan incelemenin ardından yaptığı açıklamada 3 km’lik stabilize yol çalışmasının sürdüğünü söyleyerek “Hem Kızılöz yolumuzda, hem iki merkez mahallemizi ilgilendiren Esentepe bölgemizde bir ana yol çalışması, Sakız mahallemiz, Gökçepınar mahallemizde çalışmalarımız sürüyor. Görüldüğü gibi artık merkez mahalle Köy ayrımımız kalmadı. Bütün mahallelerde Büyükşehir ile birlikte ortak yürütüyoruz. Bu arada bunların stabilize olarak kış gelmeden çalışmalarını yapıp yaz aylarında da inşallah asfalt çalışmalarını yapacağız. Stabilize yolun üzerinden bir yıl geçtiği zaman o yol oturuyor ve oturduğu zaman yapılacak asfalt daha sağlıklı oluyor” dedi.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.