Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yolcusu kalp krizi geçiren uçak Edremit’e acil iniş yaptı

15 Eylül 2021 - 10:05

Yolcusu kalp krizi geçiren uçak Edremit’e acil iniş yaptı

Berlin’den İzmir’e giden uçağın yolcusu havada kalp krizi geçirdi. Uçak Edremit ilçesinde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanına acil iniş yaparken, ambulansla hastaneye kaldırılan yolcu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Berlin’den, İzmir Adnan Menderes Havalimanına tarifeli sefer yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Türk Hava Sahasına girdiği sırada yolculardan Serpil E. rahatsızladılar. Kalp krizi geçirdiği tahmin edilen yolcu için pilotlar en yakın havalimanı olan Edremit ilçesindeki Koca Seyit ile ayrıca irtibata geçtiler. Acil iniş planlayan uçaktaki yolcu için 112 Ambulansı apronda hazır bekletildi. Uçağın inişinden sonra sağlık ekipleri ilk müdahaleyi uçak içinde yaptı. Serpil E. daha sonra apronda bekleyen 112 ambulansı ile Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Yoğun bakıma alınan Serpil E. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadılar.

Uçak daha sonra yolcuları ile birlikte Edremit’ten son varış noktası İzmir Adnan Menderes Havalimanına gitmek için havalandılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.