Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yönetim sözünü tutmadı

Yönetim sözünü tutmadı
05 Şubat 2015 - 0:16

Genel

Daha önce kadınlara ve 16 yaş altı taraftara bilet fiyatlarında indirim yapacağını duyuran Balıkesirspor, bu sözünden vazgeçti.

BALIKESİRSPOR Kulüp yönetimi, daha önce açıkladığı ‘Yönetimden Bayan ve Çocuk taraftara Jest’ kararından dönerek Torku Konyaspor maçında ayırım yapılmaksızın kendi belirledikleri fiyat tarifesini uygulayacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamada “Bu bilet fiyatları tüm taraftarımızı kapsamakta olup, herhangi bir yaş ve cinsiyet sınırlandırması yoktur” denildi. Basın Sözcüsü Cengiz Güneş, “Passolig kartları indirimi okumuyor. Maraton ve Kapalı tribünde indirim yapılmayacak ancak kale arkasında kadınlara ve 16 yaş altındaki çocuklara indirim yapılacak” açıklamasında bulundu.
JEST’İ LAYIK GÖRMEDİLER
O günkü karar ile kadın taraftarlara Kapalı Tribün 25 TL, Maraton Tribünü 10 TL, Kale Arkası Tribünü 5 TL olarak, 16 yaş altı taraftarları için ise sadece Kale Arkası Tribünü 5 TL olarak açıklayan kulüp yönetimi ilgili taraftar kesimini sevindirmişti.
NE OLDU DA DEĞİŞTİ?
ANCAK önceki gün kulüp resmi internet sitesinden yayınlanan duyuru ile bu karardan vazgeçtiğini duyuran kırmızı-beyazlı takımın yönetimi bilet fiyatlarında ‘Yönetim Kurulu’nca yeniden düzenlemeye giderek indirim kararından vazgeçtiğini duyurdu.
GÜNEŞ: PASSOLİG İNDİRİMİ OKUMUYOR
KONU hakkında MERHABA’ya konuşan Balıkesirspor Basın Sözcüsü Cengiz Güneş, söz konusu uygulamanın PASSOLİG uyumsuzluğu nedeniyle gerçekleştiremediğini söyledi. Güneş “Kapalı ve Maraton tribünlerinde sözkonusu indirimleri PASSOLİG okumuyor. Bu yüzden bu uygulamadan vazgeçtik. Ancak kale arkası tribünlere kadın ve 16 yaş çocukların indirimli girmesi sağlanacak” diye konuştu. Oysa maç girişlerinde PASSOLİG kullanan Galatasaray, Trabzonspor, Mersin İdmanyurdu ve Kayseri Erciyesspor sezon başından bu yana kadın ve çocuk taraftarlara indirim yapıyor ve hiçbir sıkıntı yaşanmıyor.
LADY10KOLİKLER KIZGIN
MAÇLARI sürekli takip eden ve Lady10kolikler olarak adlandırılan taraftar grubu ise yönetimin kararından hiç hoşnut değil. Grubun üyeleri “Kart okumuyorsa stadın genelindeki girişlerde okumaz. Passolig sadece kale arkasında mı çalışıyormuş? Öyle saçmalık olmaz. Maça da mı gelmeyelim” diyerek tepki gösterdi.
YÖNETİM KENDİ KALESİNE GOL ATTI
KADIN ve çocuk taraftarları tribüne çekmek için atılan önemli adımdan vazgeçmesi tepkiyle karşılanan Balıkesirspor yönetimi far-kında olmadan bir başka tezat karara daha imza attı. Sezon başında bilet fiyatlarının pahalılığından yakınan Balıkesirspor taraftarının baskısı karşısında ‘Bilet fiyatlarını biz belirlemiyoruz. Federasyon kararı’ benzeri bir açıklama yapmış ve topu üzerinden atmıştı.
PAHALI BİLET TEPKİSİNDE  TOPU FEDERASYONA ATMIŞTI
KISACASI Balıkesirspor yönetimi bir yandan bilet fiyatlarında kendisinin belirleyici olmadığını açıklamaya çalışırken, son yapılan duyuruda “Yönetim Kurulumuzca alınan karar doğrultusunda Konyaspor maçı biletlerinin fiyatları şöyle belirlenmiştir” ibaresi ile kendi kalesine gol atmış oldu.
KAYHAN SAKALLI

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.