Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

YORGAN GİTTİ..! KAVGA BİTSİN…

YORGAN GİTTİ..! KAVGA BİTSİN…
04 Kasım 2015 - 0:12

Genel

 

Aylardır süren seçim  kavgalarından sonra TÜRKİYE SEÇİMİNİ yaptı.Tercihini gösterdi..Mevcut nizama göre, prosedür sürecek..

 

Vatandaş üzerine düşeni yaptı. Ama maalesef çok gerildi. Gerginliğin azaltılması için herkes üzerine düşeni yapsın… Bir an önce tansiyonu düşürelim de herkes işine baksın.

 

Seçim sathı mailinde görevli siyasiler, geçiş sancılarını azaltabilir, geçiş sürecini kısaltabilirlerdi. Maalesef tam tersine, politik kadrolar özel çıkarlarını, toplumsal çıkarların üstünde tuttular… Geçiş sürecini ve değişim sancılarını artırdılar.

 

UZLAŞMAZ TUTUM VE DAVRANIŞLAR TOPLUMU GERDİ.

Son altı aydır çevremde olan bitenlerden rahatsızım…

Gerek seçim ile ilgili konular, gerekse terör gündemi, şehitlerimizin acısı, beni çok etkiledi. Zihin kimyam, neredeyse alt üst olacaktı ki… Seçim bitti.

 

Çok şükür ..! Kazasız belasız “BİR KASIMI “salimen atlattık.

 

Sabah – akşam yapılan tartışmalar ve sürekli siyasi yorumlar yüzünden, kırgınlıkların arttığını gözlemledim. Yakın dostlukları olan insanlar, tamamen birbirinden uzaklaştı.

 

Altı yedi aydır süren seçim tantanaları sırasında, İNSANIMIZIN, KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERE TAHAMMÜLLÜ KALMAMIŞ. Çok stresli olmuş.Bunu açık seçik gördüm..

 

STRES, olumsuz enerji birikimidir… Yerde meydana gelen enerji birikimi depreme neden olur… Ekonomide meydana gelen enerji birikimi, kriz yaratır… Toplumda oluşan enerji birikimi, yani stres de, Allah göstermesin, sosyal patlama yaratır.

 

SEÇİM STRESİ, TOPLUMU FITIK ETTİ.

Yazılanlara bakılırsa ; Seçim, terör, ekonomi, iş, gelecek ve endişesi stresi, bel-boyun fıtığı vakalarının görülme sıklığını da artırmış..

 

Nasrettin hocanın fıkrası ile işi tatlıya bağlayalım

Hoca bir gece yarısı kapısının önünde bir kavga gürültü duyar, yataktan kalkar karısına

 

Hanım kalk, şu mumu yak ta çıkıp bir bakayım dışarıda neler oluyor.

 

Karısı onu önlemek istemiş.

 

Gece yarısı nene gerek, karışma sen!

 

Olur, mu hanım! Bu patırtı gürültüde uyunur mu?

 

Gerçekten kapı önünde bağırıp çağırmalar uzayıp gitmekte imiş, kadın kalkıp mumu yakmış. Hoca hava buz gibi olduğu için yorganı sırtına alıp aşağıya inmiş. Kapı önünde toplananlara:

 

Ne oluyor burada?

 

Diye sormuş, daha ne olduğunu anlamaya kalmadan adamın biri karanlıkta hocanın sırtından yorganı aldığı gibi ortalardan kaybolmuş. Hoca uyku sersemi büsbütün şaşırmış. Zaten kavgada bitmiş, herkes dağılmaya başlamış. Hoca, hırsıza kaptırdığı yorganına üzüle üzüle, soğuktan büzüle büzüle yukarıya çıkmış. Onu merakla bekleyen karısı:

 

Neymiş o gürültüler, kavganın nedenini anlayabildin mi? deyince hoca, düşünceli düşünceli şu cevabı vermiş:

 

Ne olacak, kavga bizim yorgan içinmiş. Yorgan gitti kavga bitti! Demiş

 

Herkes, birbirine düşmanca bakıyor. Kavgayı, gürültüyü, hasetliği, iftirayı bırakalım; hoşgörüyü, mütevazılığı, birbirine tahammül etmeyi, başkalarının hakkına saygı göstermeyi bilelim.

 

Kavga, bizim oylarımız içinmiş..Oylarımızı verdik… Boşuna fıtık olmayın, gerilmeyin..! Bu gemide hepimiz bulunuyoruz..BATARSAK BİRLİKTE BATARIZ…!

 

SEÇİM BİTTİ..!  KAVGANIZI DA BİTİRİN ARTIK.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.