Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yörük Türkmen Şöleni yarın başlıyor

Yörük Türkmen Şöleni yarın başlıyor
05 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

Yurt dışı ve yurt içi bir çok ilden ekiplerin katılacağı 11. Uluslararası Balıkesir Yörük Türkmen şöleni yarın başlayacak ve 10 Mayıs’a kadar devam edecek. Etkinlikler il merkezi ve Altıeylül Ayvatlar Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl 11. si düzenlenen şölen hem yerel- ulusal hem de uluslar arası niteliği ile daha geniş katılımlı beklenirken, şölende yarınki program ise şöyle:

16.00’da Karesi Türbesi önünden dualarla başlayacak olan Yörük göçü (Kortej) anıta yürüyerek çelenk bırakacak.

18:00’de Ali hikmet Paşa Meydanı’nda Diriliş dizisi oyuncularının katılacağı imza programı düzenlenecek.

Gün içerisinde ise Ali Hikmet Paşa Meydanı, Atatürk Parkı, Asri Park ve Çevre Eğitim Parkı (Asuva) gibi bir çok noktada folklor gösterileri ve defileler yapılacak, sergiler düzenlenecek.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 11. Uluslararası Balıkesir Yörük Türkmen şöleni hakkında açıklamalarda bulundu. “Gelenek ve Göreneklerin yaşatılması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için yapılan bu tür etkinliklere her zaman öncülük etmeye destek olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Kafaoğlu, “Oldukça renkli ve çeşitlendirilmiş etkinlikleriyle birçok yerel ve ulusal kanalda canlı yayınlanacak olan 11. Uluslar arası Balıkesir Yörük ve Türkmen Şölenine tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.