Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yürüyüş güzergahı belirlendi

Yürüyüş güzergahı belirlendi
14 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Sındırgı Belediyesi yürüyüş güzergahı oluşturuyor. Doğal güzellikleri ve yeşil alanlarının çokluğu sebebiyle doğa severleri cezbeden Sındırgı’da doğa yürüyüşü yapan vatandaşların sporlarını daha sağlıklı ve daha mutlu bir şekilde yapmaları için yürüyüş güzergahı hazırlanıyor.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Sındırgı yüzde 56 orman varlığı, Cüneyt ve Simav çayları, Kertil ve Ulus Dağları, Hisaralan ve Emendere kaplıcaları,Çaygören barajı ve şehir merkezinin hemen dibinde başlayan doğal güzellikleri ile herkesin ilgisini çekiyor” dedi. Doğa severlerin yürüyüş yapabilmeleri için bir güzergah oluşturduklarını belirten Başkan Yavaş güzergah hakkında bilgi vererek, “Doğa yürüyüşü yapanların güzergahı Cüneyt vadisi tarihi köprüden başlayarak Akhisar yoluna birleşerek 6200m lik yok rehabilte yapılacak. Uygun alanlara dinlenme noktaları oluşturulacak” şeklinde konuştu.

Sındırgı’da oluşturulması planlanan doğa yürüyüş güzergahı projesinin ise Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Orman Müdürlüğü ve Sındırgı Belediyesi içbirliği ile yapılacağı ve projenin bir yıl içinde tamamlanacağı bildirildi.

HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.