Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yüz Yüze Eğitime Ara Verilebilir

Yüz Yüze Eğitime Ara Verilebilir
11 Kasım 2020 - 14:35

Yüz Yüze Eğitime Ara Verilebilir

 

Ülke genelinde yaşanan yeni vaka artışları 16 Kasım’da başlayacak ara tatil sonrasında eğitime ara verilmesi konusunu da tartışmaya açmış görünüyor. Bilim kurulunda açıkça dillendirilmese bile Yeni vaka sayısında giderek yükselen artışların devamı halinde yüz yüze eğitime ara verilebileceği kulislerde güçlü bir iddia olarak değerlendiriliyor.

 

Vaka ve Hasta Artışı Hastanelerde Yük Oluşturuyor

Covid-19 nedeni ile eğitim yılı açılışını yüz yüze eğitime kademeli geçiş ile sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın, yüz yüze eğitim konusunda istekli olduğu belirtilen kulis yorumlarında, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın vaka artışlarında ve artan hasta sayılarının hastanelerde oluşturacağı aşırı yük ile ilgili bir tedirginlik yaşadığı iddia ediliyor.

Ülke Genelinde Tablo Yakından Takip Ediliyor

Covid-19 ile ilgili adeta uzay istasyonuna benzer bir sistemle ülke genelinde ki vaka ve hasta seyrini takibe alan Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun, bu verilerle ortaya çıkan tabloyu yakından takip ettiği biliniyor. Söz konusu tabloda yer alan verilerin yükselişe geçmesi, kulislerde Yüz Yüze Eğitime ara ile ilgili Cumhurbaşkanlığına bir önerinin söz konusu olacağı şeklinde güçlü bir iddia olarak dillendiriliyor.

Balıkesir’de Okullarda Vaka Görülmeye Başlandı

Balıkesir’de de yeni vaka artışında yaşanan ciddi yükseliş, Okullarda görev yapan idareci, öğretmen ve öğrencilerin bazılarında vaka görülmesine neden oluyor. Okullarda karantina uygulaması söz konusu olmasa bile, Covid-19 testi pozitif çıkan öğretmen, İdareci ve öğrencilerin olmasına rağmen sınıftaki-okuldaki eğitime devam kararı, kimi velilerce eleştirilere maruz kalıyor.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.