Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi
25 Aralık 2020 - 15:04

Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabımdan yaptığı açıklama ile Yüz yüze sınavlar ertelendiğini, karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına bırakıldığını belirtti.

 

Tepkilerin de Dikkate Alındığı İfade Ediliyor

Yüz Yüze sınavlarla ile ilgili olarak özellikle sosyal medyada oldukça fazla sayıda öğrenci ve öğretmenin tepkisi oluşmuştu. Bakan Selçuk’un bu tepkileri de dikkate aldığı kulislerde ifade ediliyor.

 

İşte Bakan Selçuk’un Açıklaması;

 

“Sevgili öğrencilerimiz;

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için varız. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavların başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.