Balıkesir Merhaba Gazetesi

YÜZDE YÜZ YERLİ DÜŞÜNCE KURULUŞUNA KULAK VERİN

YÜZDE YÜZ YERLİ DÜŞÜNCE KURULUŞUNA KULAK VERİN
04 Haziran 2015 - 0:40

Genel

Dün haber sitelerinde iki habere denk geldim. Birinde ofshore denilen gizli ya da kara, trilyon dolar tutarında paranın dünyadaki kasası olan ve hâlâ yarı oligarşi bir rejimle idare edilen tam yada yarı olmak üzere bir çok sömürgesi olan İngiltere’nin, İngiliz menfaatine aykırı her haberi tereddütsüz sansürleyen SÖZDE GÜVENİLİR gazetelerinden biri olan yüksek tirajlı guardian’da yer alan bir makale.
Diğer haber ise binlerce siyahi vatandaşını polis ile öldüren ve ırkçı isyanlarla kaynayan, petrol kartelleri ile yıllardır dünya insanlarının (maalesef büyük çoğunluğu Müslüman olan) kanıyla yıkanan Amerika Birleşik Devletlerinde bir düşünce kuruluşunun hazırladığı rapor.
Bu hakaret içeren haberlerin benim güzel ülkemde sütun ya da ekranlarda yer bulması beni inanılmaz üzdü. Elin İngiliz’inin ya da Amerikalısının ülkemizi tehdit görmeye başladığı zaten ayan beyan ortada idi. Ama içimizdeki İngilizlerin ve Amerikalıların bu cesareti ve bu cesaretlerinin medya patronlarınca karşılık bulması, ülkemiz için asıl tehdidin maalesef hala içimizde, aramızda yaşadığını hatırlatması beni derinden üzdü.
Elin oğlu Türk insanının güçlü olmasından oldukça rahatsız görünüyor. Rahatsız çünkü Türk vicdanı diye bir şeye ve İslam şefaati ve şefkati diye bir şeye sahip değiller. Bu özellikler dünyada yıkım oluşturarak kendi vatandaşlarına sağladıkları konforu tehdit eden en önemli özellikler, bunun da çok iyi farkındalar. Bir düşünün hangi Türk koca Afrika kıtasında yaşayanları sömürge yöntemlerle açlıkta bırakabilir ki? Kendinize bir sorun hanginiz Irak’ta, Suriye’de, Kafkaslar ‘da, Filistin’de, Mısır’da yaşanan bu acımasızlığa imza atabilir? Birde bu gelişmişliği yere göğe sığdırılamayan, konforlarını kan üzerinden sağlayan Avrupalılara aynı soruyu sorun.

Ama hiç korkmayın. 1919 yılında, bu ülkenin kurtuluşu için yanan ateşin ana kaynağı olan Anadolu’nun yeni milenyumda devletimiz tarafından hatırlanması ve aynı kaynağı güçlü bir Türkiye için tekrar harekete geçirmesi bu arsız, haksız, hadsiz ve kanla yıkanmış ülkelerinin kâbusu oldu herhalde. Bu söylediklerimi geyik muhabbeti diyerek sakın ola küçümsemeyin. Çok şükür gerçek tarihimiz ile tanıştık artık. Ve bu tarihin önemli bir parçası olan Anadolu’daki şehir gazetelerinin, bahsettiğim kurtuluş Ateşini nasıl yaktığını çok iyi biliyorum. Bu nedenle üzgün olmama rağmen tedirgin değilim. Zira o gün de dâhili bedhahlar bu ateşi söndürmeye çalışmış ve benim ASİL vatandaşlarım buna izin vermemişti. Yine izin vermeyecektir. Buna olan inancımı da Çanakkale’de yatan yüzbinler yeterince ispatlıyor Zaten.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.