Gündemİlçe Haberleri

Zabıta Ekipleri İvrindi’de Fiyat Nöbetinde

İvrindi Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde bulunan manav, şarküteri ve tavukçularda fiyat etiketi denetimleri gerçekleştirdi. Denetimler, vatandaşların doğru ve şeffaf bilgiye erişimini sağlamak amacıyla düzenlendi.

Zabıta Ekipleri İvrindi’de Fiyat Nöbetinde

Zabita Ekipleri Ivrindide Fiyat Nobetinde 1
Zabıta Ekipleri İvrindi’De Fiyat Nöbetinde

“Hem esnafımızı hem de tüketicilerimizi korumayı hedefliyoruz”

Zabıta ekiplerinin özellikle tüketiciyi koruma kapsamında yaptığı denetimlerde, esnafın ürünlerine ilişkin fiyat bilgilerinin eksiksiz ve anlaşılır şekilde sunulması ön planda tutuldu. İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, yapılan denetimlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın alışverişlerini daha bilinçli bir şekilde yapabilmeleri için fiyat etiketlerinin doğru ve anlaşılır olması çok önemli. Belediye olarak bu tür denetimleri periyodik olarak gerçekleştirerek hem esnafımızı hem de tüketicilerimizi korumayı hedefliyoruz.

Zabita Ekipleri Ivrindide Fiyat Nobetinde 2

Denetimler Devam Edecek

Denetimler sırasında eksik veya yanıltıcı fiyat bilgileri bulunan işletmelere gerekli uyarılar yapılarak düzeltme süreci başlatıldı. İvrindi Belediyesi zabıta ekipleri, ilerleyen dönemlerde de benzer denetimlerini sıkı bir şekilde sürdüreceklerini belirtti.

Zabita Ekipleri Ivrindide Fiyat Nobetinde 3

Haber: Bülten

İvrindi’de Zararlılarla Mücadele Çalışmaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu