Balıkesir Merhaba Gazetesi

ZAFERİ KUTLADIK

ZAFERİ KUTLADIK
01 Eylül 2014 - 0:10

Genel

ZAFERİ KUTLADIK

30 Ağustos Zafer Bayramının 92’nci yıldönümü kutlamaları saat 09.00’da Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı. Gün içinde tebriklerin kabulü ve kutlamalar yapıldı. Zafer Bayramı resepsiyonu ile 30 Ağustos zafer kutlamaları son buldu.

02

 

Vali Ahmet Turhan, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur‘un anıta çelenk bırakmalarının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlama programı Atatürk Anıtına çelenk sunma törenin ardından Balıkesir Valiliği’ndeki tebrik töreniyle devam etti.

Kuva-yi Milliye Meydanı’ndaki törene ise Vali Ahmet Turhan,arnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz,üyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel,Cumhuriyet Başsavcısı Metin Yandırmaz, Balıkesir İdare Mahkemesi Başkanı Cavit Erdem,Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan,askeri ve mülki erkanın yanısıra vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşmayı  Bakım Yüzbaşı Emre Kaya yaptı.Törende Bahçelievler Anadolu Lisesi 12 sınıf öğrencisi Hasene Kabak,30Ağustos’ isimli şiiri okudu. Ritmin Dansı ekibi de gösterileriyle alana renk kattı.Geçit töreni ile stadyum önündeki zafer kutlaması devam etti.Törene Vali Ahmet Turhan,Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz,, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, il protokolü ile askeri-mülki erkânın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Zafer Bayramı Resepsiyonu Balkonuk Center Zümrüt salonunda Vali Ahmet Turhan ve Bayan Turhan’ın konukları karşılamaları ile başladı. Resepsiyona katılan Şehit Annesi Asiye Özsoy, MERHABA’ya yaptığı konuşmada “Zaferi kutlamanın yanında, burada bulunmaktan gururluyum. Bizleri mutlu edip sevindiren valimize teşekkür ediyorum” dedi. Zafer Bayramı pastasını Vali Ahmet Turhan ve eşi Nuran Turhan, şehit annesi Asiye Özsoy birlikte kesti. Geçmiş yıllara nazaran ferah bir ortamda ve sade bir şekilde düzenlenmiş salon dikkat çekti. Türk Bayrakları ile donatılan salonda kokteyl masaları protokole ve salona olan uygun dizaynı ile göze çarptı. Davetliler samimi bir havada Zafer coşkusunu kutlarken pasta kesimi sırasında Onuncu Yıl Marşı çalındı. Masalarda ve ellerde bayraklar dolaştı zafer coşkusunun rüzgarı
esti.

HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

0000011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

000012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

000013

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.