Balıkesir Merhaba Gazetesi

ZAM ŞAMPİYONU PATATES

ZAM ŞAMPİYONU PATATES
31 Mart 2015 - 0:03

Genel

Pazarda bir süredir zam şampiyonluğunu elinde tutan Patates şaşırtıyor. Vatandaşlar ‘geçen hafta yaptığımız alışveriş ve bu hafta yaptığımız alışveriş arasında fark var. Bu fark düşüşü değil artışı gösteriyor’ diyor.

Satıcıların söylemleri ise, alıcı ile aynı yönde. Bugünkü fiyatları eskiye göre fazla bulan pazarcı esnafı Ahmet Koç ‘Söyleseler inanmazdım. Senelerdir soğan, patates satarım. Bugünkü fiyatlara satılacak denseydi inanmazdım. Patatesin önüne bir türlü geçilemiyor geçtiğimiz hafta sattığımız fiyatla, bu haftaki fiyat aynı değil’ dedi.

PATATESİN HIZINA YETİŞİLEMİYOR

Pazarcı esnaflarından Ahmet Koç, tezgâhında yıllardır patates ve soğan sattığını söyleyerek Patates fiyatları bugünkü fiyatlara ulaşacak deselerdi kimse inanmazdı oysa şu günlerde patatesin hızına kimse yetişemiyor geçen hafta iki buçuk liraya sattığımız bu ürün bu hafta üç buçuk liraya satılıyor. Müşterimize fiyat söylemeye utanır duruma geldik ancak yapılacak bir şey yok dedi. Koç Ödemiş ovası kış aylarında eksi 15 dereceyi gördü ve mahsul taze patates tarlada kaldı. Bu nedenle yeni mahsul olmayınca eski üründe pahalı satılıyor. Bu ürünü bu fiyata yemeye devam edeceğiz. Gelecek sezon yeni ürün çıkana kadar Fiyatlar aynı yeni ürün çıktığında fiyatlar düşer diye düşünüyorum’ şeklinde konuştu. Ahmet İmren

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.