Balıkesir Merhaba Gazetesi

Zaman tüneli gibiydi

Zaman tüneli gibiydi
24 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Altın Ok Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali öncesinde, festivale katılacak okçuların tarihi savaşçı kıyafetleri içinde yürüyüşü izleyenleri adeta zaman tünelinden geçirdi.

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Altın Ok Okçuluk ve Savaş Sanatları Festivali öncesinde, festivale katılacak ekiplerin şehirde yaptığı kortej yürüyüşü heyecan yarattı.

Atlı okçuların geçişi sırasında; izleyenler, adeta zaman tüneline girmiş gibi oldular.

24-25-26 Nisan 2015 tarihlerinde Yeni Sanayi Sitesi 3.Kapı 26. sokakta saat 10.00’da başlayacak festival öncesinde yarışa katılacak okçular, mehteran eşliğinde Zağnospaşa camisi önünden başlayıp Kızılay caddesi-Vilayet Binası-Milli Kuvvetler caddesi güzergahında kortej oluşturdu. Aralarında yabancı ülkelerden gelen yarışmacıların da bulunduğu  atlı okçuların yürüyüşü heyecanla izlendi.

Yürüyüş boyunca vatandaşlar, yol kenarlarında toplanıp tarihi, geleneksel kıyafetleri içinde, sırtlarında okları ve yayları ile yürüyen savaşçı görüntüsünde ki yarışçıların fotoğraflarını çekmek için çaba harcadılar.

Yürüyüşe ulusal bayramlarda yer alan Tülütabaklar da katıldı. Tülütabaklar, yine her zamanki gibi büyük ilgi gördü. cemil yurtman

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.