Balıkesir Merhaba Gazetesi

ZELİHA KAHRAMAN’IN ÖRNEK HAYATI KİTAPLAŞIYOR

ZELİHA KAHRAMAN’IN ÖRNEK HAYATI KİTAPLAŞIYOR
18 Mart 2015 - 0:15

Genel

Zeliha Kahraman’ın Hayat hikâyesi kitaplaştırılıyor. Okullarda pekçok kişiye umut olabilecek bir çalışma niteliği taşıyan kitap, Zeliha Kahraman’ın yaşamın içinden anekdotlarını  ve hayat hikâyesini anlatıyor.
Kahraman, Fatma Şahin’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde yasaya katkı sunması adına çalışmaları olduğunu ve kadına karşı şiddet konusunda sorumlu bir vatandaş olarak bir Ak partili olarak yasa ile ilgili bir uzman olarak şiddete uğramış kişilerin sosyo psikolojik olarak yapılabilecek çalışmaların olduğu hakkında düşüncelerin yer aldığı bir dosya sunduğunu ve yapılabilecek pekçok çalışmanın olduğunu söyledi.

Kahraman’ın Balıkesir’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünce ‘Aile içi iletişim’ konulu ücretsiz seminerler verdiği de biliniyor. Sosyal Hizmetlerle ilgili olarak yapılan çalışmalarda eğitim içeriği adına verdiği hizmetler olduğu bilinen Kahraman’ın aynı zamanda aile içi iletişim, okul ve çocuk başarısı, ergenlik dönemi sorunları, iletişim v.b konularda eğitimler vermeye devam ediyor.
GÖNÜLDEN DESTEK OLURSA BİRLİKTE KAZANIRIZ

Milletvekili Aday adayı Zeliha Kahraman çevreye en güzel ve iyiyi kazandırmak hizmet için bir araç diyerek halk için halktan destek istiyorum dedi.
Fatma Şahin’in bakanlık döneminde ‘ kadına karşı şiddet ‘konusunda benimde katkılarım oldu. Bu konu toplumsal bir konu ve önemliydi diyen Kahraman,  Sorumlu bir vatandaş ve bir Ak Partili olarak yasa ile ilgili bir uzman olarakta şiddete uğramış kişilerin sosyo psikolojik durumlarına dair kendi görüşlerimi bir rapor halinde sundum. Daha fazlasını yapabilmek ve gerçekleştirebilmek için şimdi yetkiye ihtiyacım var ve yetki istiyorum’ dedi. Milletvekilliği hizmet anlayışımı kolaylaştıracak diyen Uzman Psikolojik Danışman Zeliha Kahraman’ şu an sadece yetkim yok istiyorum ki; haklın desteği ile bir yetki olsun çünkü isteyerek gönülden gelirse bu istekler birlikte kazanabiliriz.’ şeklinde konuştu.
KAHRAMAN ‘DALDAN DÜŞEN HALDEN ANLAR’

Çocukluk yıllarında ders çalışırken görenlerin “Okuyup mebus mu paşa mı olacaksınız?” dediğini anlatan ve azmin başarısını tüm yaşamlara sunan Kahraman, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Kahraman, kadınlara seslenip, “Hiçbir şeyden yılmayın. İdealleriniz, geleceğiniz için çalışın. Çalışmanın emeğin sonu başarıdır” diyerek hayatın için kendi başarısının başkalarının hayatlarına da örnek olabileceğini gösterdi. Yılmadan gösterdiği azimle okuyup başardığını ve bir danışmanlık bürosu ile farklı yaşamlara dokunarak destek olduğunu belirten Kahraman,2 yetki verilirse daha fazlasını insanlarımız için yapmak istiyorum’ dedi.

KATKIM OLSUN İSTERİM

82 Anayasası İnsanlarımızın yaşam biçimine uymayan bir anayasa Ben gerek akademik kariyerim gerekse  çalışmalarım esnasında bunu doğrulayan pek çok yaşanmış örnekle karşı karşıya geldim. Bu birikimimin mecliste yapılacak olan yasama çalışmalarına olumlu düzeyde ciddi katkıları olacağına inanıyorum. Her ne kadar yasalar birinci derecede teknik olarak hukuki bir alan olsa da onu besleyen sosyolojik ve psikolojik olgularda önemli ve ben önemli oranda bu tür birikime sahip olduğumu düşünüyorum.Psikolojik ve sosyal alanda bu anayasa çok şeyi karşılamıyor. İnsanı insan yapan bir anayasa ile Ak Parti yola çıktı ve bu yolda benimde söyleyecek sözlerim var. İnsanlarımıza bunu bende anlatmak istiyorum. Daha önce bir vatandaş olarak tavsiye niteliğinde bulunduğum bir katkıyı şimdide nasip olursa bir milletvekili olarak sunabilirim dedi.

BALIKESİR İÇİN YETKİ İLE DAHA FAZLASI OLABİLİR

Fabrikalara dönük çalışmaları seviyoruz bu aslında teknolojik olarak uzakta kaldığımızı da gösteriyor istiyorum ki Balıkesir’e öz ürünlerin ve örneğin Üç pınarlı Ayşe teyze olsun ve Balıkesirli ürünler olsun. Birliklerle kendi ürünlerinin tanıtımının sunumunun ekonomiye yansıyan tarafları ile bir kazanım sağlayabileceği ortamların yaratılması çalışmaları ile yada  yine farklı bir proje Nefes Projesi ile engelli ailelerinin yılda bir iki gün yorgunluklarını atarak nefes alacakları çocuklarını bırakabilecekleri bir tesis istiyorum. Bu tesiste engelliler için tüm şartlar olmuş olacak. Engelli çocuk sahibi olmak zor ve aileler en çok bu zorluğu yaşıyor bunların yapılabilmesi için yetki gerekiyor. Daha yapılabilecek pek çok şey var bunları yapıyoruz daha fazla ve büyük projeler için yetki gerekiyor.
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.