Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Zenginliklerimizi tanıtacağız”

“Zenginliklerimizi tanıtacağız”
03 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehir planlaması, konaklama ve turizm alanlarında yapacakları çalışmalar ile insanlarına çok şey öğreten bir ilçe olacaklarını söyledi.

Kırsal mahalle ziyaretlerine devam eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, son olarak Armutalan Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, insanların dinlenmek için tatil köyleri yerine kendi doğduğu ve atalarının yaşadığı yerlere gitmelerini arzuladıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “5 yıl içerisinde şehir planıyla, yeni yapılmış binaları, konakları ve turizm çalışmalarıyla nefes alan ve insanlara çok şey öğreten bir Karesi planlıyoruz” açıklamasında bulundu. Karesi İlçesi’nin 1300 yıllık tarihi olan bir ‘medeniyet yuvası’ olduğunu belirten Başkan Yılmaz, ilçenin kültürel değerlerini ulusal ve uluslar arası arenada tanıtacaklarını söyledi.

Balıkesir’in her yönden zengin bir il olduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Bize düşen zenginlikleri tanıtmak ve insanların hizmetine açmak. Balıkesirli dışarıya çıkmıyor. İnsanlarımızın gezmesini istiyoruz. Amacımız insanlarımızın gezerek, görerek kültürel zenginlik ile insanları mutlu edecek sosyal etkinlikleri arttırmak. Çalışmak bizim için bir zevk çünkü biz belediye başkanlığı yapmıyoruz, yaşıyoruz, hayatın içerisindeyiz” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.