Balıkesir Merhaba Gazetesi

Zeytin Çekirdekleri büyüyor

Zeytin Çekirdekleri büyüyor
12 Kasım 2014 - 0:05

Genel

Ayvalık Belediyesi’nin ;“Zeytin çekirdekleri” isimli sosyal sorumluluk projesi, yeni okulların ve öğrencilerin de katılımı ile her geçen gün biraz daha gelişiyor.

Ayvalık Belediyesi’nin, öğrencilerin çeşitli sanat dallarında  beceriler edinmesini hedefleyen “Zeytin Çekirdekleri” isimli sosyal sorumluluk projesi, yeni katılımlarla her gün biraz daha gelişip büyüyor.  Ayvalık Belediyesi, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini de “Zeytin Çekirdekleri Projesi”ne dahil etti. Müzik öğretmeni Tülin Özden yönetiminde Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik gurubunun eksik gitarlarının bir kısmı Zeytin Çekirdekleri gönüllüleri tarafından hediye edilen gitarlarla tamamlandı.

ÖĞRENCİLER GİTARLARINA KAVUŞTU

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadettin Sagit, sosyal projeleri hayata geçirdiği için Ayvalık Belediyesi yönetimine teşekkür etti. Ayvalık Belediyesi sayesinde birçok öğrencinin müzik, resim gibi sanatsal beceri kazandığına işaret eden müdür Sagit, “Bu tarz projelerin hayata geçirilmesini sağlayanlara çok teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetler gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Kendilerini keşfedip, gizli yeteneklerini ortaya çıkartmalarına olanak tanıyor” dedi. Zeytin çekirdekleri gönüllüleri tarafından projeye bağışlanan 6 adet gitar Zeytin Çekirdekleri Koordinatör Yardımcısı Sevilay Akyol tarafından müzik gurubundaki öğrencilere teslim edildi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.