Balıkesir Merhaba Gazetesi

ZİYARETLER DUYGULANDIRDI

ZİYARETLER DUYGULANDIRDI
370
08 Temmuz 2016 - 0:03

ZİYARETLER DUYGULANDIRDI

Arife günü Huzurevi ve şehitliğe ziyaretler gerçekleştiren Balıkesir protokolü, tüm vatandaşlara huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve protokol üyeleri Arife günü Huzurevi ve Şehitliğe, Ramazan Bayramı nedeniyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Balıkesir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştiren protokol üyeleri, huzurevi sakinleriyle sohbet ettiler. Huzurevi sakinlerinden Zuhal Kır, kendi çıkardığı şiir kitabından ‘Öğretmenim’ adlı şiirini okudu. Huzurevinde kalmaya başladığı günden beri şiirler yazan Zuhal Kır, yazdığı kitabını Vali Yazıcı ve Başkan Uğur’a hediye etti.

Bocce Oynadılar

Huzurevi sakinlerinin sportif faaliyete katılımlarını arttırmak amacıyla kurulan Bocce sahasında huzurevi sakinleri ile birlikte Bocce oynayan protokol ekibi, Balıkesir Huzurevi’nin Bocce’de aldığı başarıları tebrik ettiler. Daha sonra Huzurevi sakinleri tarafından açılan el işi sergisini gezen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve protokol üyeleri daha sonra Ece Amca Sosyal Destek Merkezi ve Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakım Evi’ne ziyaret gerçekleştirerek, yaşlılarla bayramlaştılar.

Yazıcı ‘Kimseye Teslim Edecek Toprağımız Yok’

Balıkesir Şehitliğine giderek ziyaret gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve protokol üyeleri şehit aileleri ile görüşerek, şehitlerin kabirlerine kırmızı karanfil bıraktılar. Şehitlik ziyaretini tamamladıktan sonra konuşma yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, ‘Ailelerimiz evlatlarını toprağa vermenin acısını yaşarken bizler de üzüntülüyüz. Ne yapsak ne söylesek az. Bu vatan toprakları böyle vatan oldu. Binlerce yıldır devam eden düşmanlarımız ve sıkıntılarımız var. Bunlar içeride de var dışarıda da. Fakat biz Allah’ın izniyle bu topraklarda binlerce yıl yaşadığımız gibi binlerce yıl yaşamaya da Türkiye Cumhuriyeti olarak devam edeceğiz. Başta PKK olmak üzere onun türevlerine şu mesajı vermek isterim siz ne yaparsanız yapan biz bir karış topraktan dahi vazgeçmeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar bu ülkenin topraklarını korumak için, bu topraklarda yaşayan 78 milyon vatandaşımız canını vermeye hazırdır. Bizi artık lütfen üzmeyin uğraştırmayın, yeni Şehitlerimiz olmasın kimse üzülmesin. Bizim kimseye teslim edilecek bir karış toprağımız yok. Herkese güzel, mutlu bir bayram tatili diliyorum. Kaza haberlerinin olmadığı, kimsenin ölmediği, yaralanmadığı bayramı bayram tadında mutlu bir şekilde geçirelim.’ İfadelerini kullandı.

Uğur ‘Bu Bizim Geleneğimiz’

Bayramın huzur ve mutluluk içerisinde geçmesini dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, ‘Bayram nedeniyle ziyaretlere arife gününden başladık. Huzurevi, Yaşlılar Bakım Evi ve  Şehitlerimizi ziyaret ettik. Bu bizim geleneğimiz, geçmişimizi, atalarımızı babalarımızı dedelerimizi kabirlerini ziyaret ediyoruz. İnşallah bütün hemşerilerimize güzel bir bayram diliyoruz huzur, güven, sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde. Bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramını kutluyorum.’ Dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.