Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ziyaretli mahallesi yeşilleniyor

Ziyaretli mahallesi yeşilleniyor
12 Mart 2015 - 0:03

Genel

Mahallelerine yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanı diken Ziyaretli sakinlerini Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu yalnız bırakmadı.

Karesi İlçesi sınırları içerisinde yer alan Ziyaretli Mahallesi sakinleri, imece usulü ağaç dikti. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’nun da katıldığı Çal mevkii yeşillendirme çalışmaları kapsamında 300 dönüm araziye yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanın ekimi yapıldı. Kırsal mahallelerdeki yeşil alanların rehabilitasyonu için gereken desteği vermeye gayret ettiklerini ifade eden Hocaoğlu, “Sizler, yeşillendirme çalışmasını yaparken belediye olarak aranızda bulunmak istedik” dedi.

300 DÖNÜM ARAZİYE 2 BİN FİDAN

Fidan talebini Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’na ilettiklerini söyleyen Ziyaretli Mahalle Muhtarı Mustafa Aygül, “Bizim için Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşülüp fidanlar temin edildi. Orman Bölge Müdürlüğü’ne fidanlar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibine ise kurumlar arası organizasyonu sağladığı için teşekkür ediyorum. Mahallemizin Çal mevkiinde 300 dönüm arazi üzerinde yaptığımız yeşillendirme çalışmaları kapsamında yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanı ekimi yaptık” dedi. Daha sonra Muhtar Aygün ile birlikte fidan diken Başkan Yardımcısı Hocaoğlu, Çal mevkii civarında sıcak su kaynağı başta olmak üzere bir takım incelemeler yaptı. Hocaoğlu daha sonra Ziyaretli Mahallesi’nde yaşayan Abdülkadir ve Şerbani Sirkeli çiftini ziyaret ederek, ellerini öptü. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.