Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ziyarette imzalandı

Ziyarette imzalandı
03 Aralık 2014 - 0:07

Genel

BAÜ Rektörü Prof. Kerim Özdemir’i ziyaret eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yeni belediye binası için üniversite ile işbirliği protokolü imzaladı. Bina projesi için yarışma açılacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu göreve yeni başlayan BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’i ziyaret ederek,  görevinde başarılar diledi. Ziyarette BAÜ ve Altıeylül Belediyesi arasında işbirliği protokolü de imzalandı.

Protokol ile birlikte Altıeylül Belediyesi Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerini kapsayan ‘Yapı Kompleksi Öğrenci Mimari Fikir Proje Yarışması’ düzenleyecek. Projede birinci olan öğrenci ödüllendirilecek. Protokol töreninde konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, üniversiteden Balıkesir’in daha fazla istifade etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Kafaoğlu “Üniversite, kurumlarla, yerel yönetimlerle, sanayiyle işbirliği yapmalı. Bu çerçevede protokol imzalıyoruz. Biz yeni belediyeyiz. Bizim yeni binaya ihtiyacımız var. Daha önce bu konuda görüşmeler yapmıştık, ancak netlik kazanmamıştı. Şimdi protokol imzalayarak yapmayı düşündüğümüz binanın projesi için güzel bir çalışma çıksın istiyoruz. Bundan sonra daha fazla işbirliği, daha fazla diyalog, daha fazla iletişim. Toplumda iletişim çok önemli” dedi.

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ise “Başkana 3 defa teşekkür ediyorum. Teşekkürün ilki başkanın ziyaretleri için, ikincisi böyle bir işbirliği için, üçüncüsü de projeyi öğrencilerden başlattığı için, bu güzel bir şey” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.