Balıkesir Merhaba Gazetesi

Zlombol Rallisi Burhaniye’de Son Bulacak

Zlombol Rallisi Burhaniye’de Son Bulacak
29 Haziran 2021 - 11:40

Zlombol Rallisi Burhaniye’de Son Bulacak

Balıkesir’in Burhaniye İlçesinde, Polonya’dan başlayarak her yıl Dünya’nın farklı ülkesine seyahat eden “Zlombol Rallisi” bu sene Türkiye’nin Burhaniye ilçesinde final yapacak. Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, Dünyaca ünlü Zlombol Rallisinin finaline ayrıca ev sahipliği yapacak.

Polonya merkezli olan ve yetimhaneler için yardım amaçlı yapılan organizasyonda 150 klasik araçla birlikte 500’e yakın Zlombol üyesi, 30 Haziran’da Burhaniye’nin mavi bayraklı Ören Plajında finish bayrağını sallayarak 3 gün kamp yapacak. Burhaniye Belediyesi Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği ve ayrıca Altın Kampın işbirliğinde, 2 yıllık bir çalışma sonucunda pandemi döneminde yapılan ilk uluslararası organizasyona imza atacak. Farklı etap ve rotalarla 30 Haziran günü Burhaniye ilçesinde bulunan Ören Plajında 30 Haziran’da ralliyi sonlandıracak. Kafile için Burhaniye’de ayrıca gösterişli bir final yapacak.

Halk Oyunları, Ritim gösterileri ve gün boyu DJ Performansıyla eğlenerek kamplarını yapacak Polonyalılar için özel aktivitelerde sunacaklar.

Akşam saat 20.30’da başlayacak törenlerde Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından açılış konuşması yapılarak, Zlombol rallisi organizatörleri Marcin Tatzlaff ve Martya Tatzlaff’a plaket takdim edecekler. Altın Kampın işletmecisi Filiz Altın ve ayrıca Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Şükrü Baykal’ın da katılarak plaketlerini alacağı tören sonrası, ayrıca hava koşullarına göre yüzlerce dilek balonu yetimhanede yaşayan çocuklar için gökyüzüne bırakılacaklar.

Zlomboll rallisinin Burhaniye’de yapacakları kamp 3 gün sürecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.