Balıkesir Merhaba Gazetesi

ZULME SESSİZ KALMAYIN

ZULME SESSİZ KALMAYIN
18 Kasım 2014 - 9:48

Genel

**İsrail mallarına boykot çağrısında bulunan Saadet Partisi Kadın kolları basın açıklaması yaptı.

** Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Ertürk,’ Zulme rıza da zulümdür. Devlet olarak: İsrail’le olan gizli, açık bütün ilişkilerimiz hemen sonlandırılmalıdır. Vatandaş olarak: İsrail firmalarının malları boykot edilmelidir’ Dedi.

KADIN KOLARI ‘TEK ÇARE İSLAM BİRLİĞİ’

Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Ertürk, Aliikmetpaşa meydanında Bir basın açıklaması yaptı. Kadın kolları, Türkiye’yi yönetenlere sesleniyoruz. Terör devleti İsrail işgal ediyor, yakıyor, yıkıyor, vuruyor, öldürüyor Bizler anne olarak gerekse Saadet Partisinin kadın kolları olarak kınamak yetmez ‘dedi.

Kadın kolları Başkanı Ertürk okuduğu basın açıklamasında ’Terör Devleti İsrail, yarım yüz yıldır Filistin’de mazlum, mağdur Müslümanları İslam dünyasının gözleri önünde şehit ederken, Yapılan saygısızlık  adeta bardağı taşırdı. Tüm bu gelişmeler karşısında ümmetin gözlerini çevirdiği Türkiye ise, her yapılanı sadece çok başarıyla kınıyor ve onlara piyonluk yapan, meşruiyet kazandıran ve cesaret veren Haçlı BM’den medet umuyor’ dedi. Öte yandan açıklama şöyle devam etti: Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmek ve çiğneyip-kirletmek suretiyle, zahiren bu günkü Müslümanlara, hakikatte ise geçmiş bütün Peygamberlere ve onların ümmetlerine hakaret ve saygısızlık etmişlerdir.

Çünkü Mescid-i Aksa sadece bu günkü Müslümanların kutsalı olmayıp, geçmiş bütün ümmetlerin de kutsalı idi ve halen de öyledir. Ne var ki, Allah’a isyanda binlerce yıllık ketum inadından vazgeçmeyen, lanetli ve şımarık kavim İsrail, her zaman yaptığını yapıyor, bildiğini okuyor. İşgal ediyor, yakıyor, yıkıyor, vuruyor, öldürüyor, alay ediyorlar. Bizler Saadet Partili hanımlar olarak, anneler olarak Türkiye’yi yönetenlere sesleniyoruz: BM teşkilatının İsrail’i devlet sahibi yapmak ve ilelebed onu korumak maksadıyla kurulduğunu bilmiyor musunuz?

Sizler kınama ve olayları BM’e havale memuru musunuz? Şimdi, yaşanan bu zulüm karşısında ümmet olarak susmamalıyız. Susarak zulme ortak olmamalıyız. Çünkü zulme rıza da zulümdür. Kudüs, zulme var gücüyle direnen Filistin’lilerin derdi olduğu kadar,  bizim de derdimizdir, Müslümanların ortak derdidir. Devlet olarak: İsrail’le olan gizli, açık bütün ilişkilerimiz hemen sonlandırılmalıdır. Vatandaş olarak: İsrail firmalarının malları boykot edilmelidir. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.