Balıkesir Merhaba Gazetesi

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
12 Ocak 2015 - 0:07

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BGC, il genelindeki medya mensuplarına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile yemek verdi.

Balkonuk Center’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe gazeteciler, aileleriyle katılırken, milletvekilleri, belediye başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerininde davetli olduğu gecede Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur otoparkların basın için ücretsiz kullanımı için mecliste karar alınacağını belirtti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da gazetecilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.Gazetecilere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında müjde veren Uğur, “Önümüzdeki günlerde meclisimizde Balıkesir ilinde görev yapan gazetecilerin otoparklarımızdan ücretsiz faydalanabilmesi için karar çıkarmayı düşünüyoruz. Bu da Büyükşehir Belediyesinin gazetecilere 10 Ocak hediyesidir” dedi.Balıkesir Basın İlan Kurumu’nun yerel gazetelerin kalitelerini yükseltmeleri için başladığı çalışma hakkında da bilgi veren Uğur, şöyle devam etti:”Balıkesir’de çok sayıda yerel gazetemiz bulunuyor. Bu gazetelerimizin standartlarını yükseltmesi ve daha kaliteli hale gelmesi için Basın İlan Kurumumuzun bir çalışması var.

Gazetelerin ikişer üçer gazete bir araya gelerek daha güçlü ve daha kaliteli gazeteler çıkartması için bir çalışma yürütüyor. Bu çalışma ile Balıkesir’deki yerel basının daha güçlü ve daha kaliteli yayınlar yapan gazeteler haline geleceğini düşünüyoruz. Artık dönem güçleri bileştirme dönemi.” Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, Gazetecilerin toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını dile getirmesine rağmen kendi sorunlarının savunulmasında sesiz kaldıklarını ifade etti.”Terzi söküğünü dikemez dedikleri gibi biz gazeteciler de söz konusu kendi haklarımız olduğunda sessiz kaldık’dedi.HABER:HAYATİ KARAKURT

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.