Balıkesir Merhaba Gazetesi

103 Emekli Amiralin Yayımladığı Bildiriye Tepkiler Çığ Gibi Artıyor

103 Emekli Amiralin Yayımladığı Bildiriye Tepkiler Çığ Gibi Artıyor
04 Nisan 2021 - 19:20

103 Emekli Amiralin Yayımladığı Bildiriye Tepkiler Çığ Gibi Artıyor

 

Dün gece 103 Emekli Amiralin yayımladığı bildiri büyük bir tepki aldı. Hükümette yer alan isimler, iletişim Başkanı Altun, Milli Savunma Bakalığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve AK Parti kurmayları bildiriye sert bir şekilde tepki gösterdi.

 

Bahçeli “Emeklilik Hakları Kaldırılmalı, Emekli Maaşları Kesilmelidir.

Ayrıca, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den de oldukça sert bir tepki geldi. Bahçeli “”Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır” dedi.

Muhalefetten de Açıklamalar Geldi

Gün içinde muhalefet partilerinin yaptığı açıklamalar oldu. Ancak İyi Parti Lideri Meral Akşener’in hükümeti eleştirirken, bildiriyi “Bu bir Zevzekliktir” şeklinde değerlendirmesi ve tepki göstermesi ayrıca dikkat çekti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise olayı sahte gündem olarak değerlendirerek, “Bu sahte gündemler tutmaz. Halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır. Büyük ve ünlü Ekonomist @RTErdogan yarattığın ekonomik yıkım ile seni yüzleştireceğim. Geleceğini kararttığın gençlerimizin hikayelerini buradan paylaşacağım.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ayrıca, bildiriye sosyal medyada farklı kesimlerden ve vatandaşlardan da tepkiler çığ gibi artıyor. Bildiriyi darbe ve muhtıra çağrıları şeklinde yorumlayanlar, paylaşımlarında sert tepki gösteriyor. Ayrıca, açıklamayı demokratik bulan, ancak gece yayımlanmasını eleştirenler ve sahte gündem yaratıldığı şeklinde tepki gösterenlerde var.

Haber: Kamil Akyürek

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.