EtkinlikEğitimGündemSporYaşam

14 Bin Çocuk Gençlik Kamplarında Buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen gençlik kamplarından bugüne kadar 14.441 çocuk faydalandı

14 Bin Çocuk Gençlik Kamplarında Buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen gençlik kamplarından bugüne kadar 14.441 çocuk faydalandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koruma ve bakım altındaki çocuklar için her yıl düzenlediği gençlik kamplarından bugüne kadar toplam 14.441 çocuk faydalandı.

14 Bin Cocuk Genclik Kamplarinda Bulustu 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle yıl boyunca çeşitli aralıklarla doğa ve deniz temalı gençlik kampları düzenleniyor. Bu kamplar, çocukların tatil dönemlerini çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerine olanak tanıyor.

14 Bin Cocuk Genclik Kamplarinda Bulustu 2

Zengin Etkinlik İçeriği

Uzman eğiticiler eşliğinde çeşitli eğitimlerin verildiği gençlik kamplarında, deniz ve havuz etkinlikleri, at biniciliği, dağ bisikleti, paintball, el sanatları, geziler, halk oyunları, ip parkuru, kano, mangala, matrak, mini golf, okçuluk, rafting, sokak oyunları ve spor faaliyetleri gibi birçok etkinlik düzenleniyor.

14 Bin Cocuk Genclik Kamplarinda Bulustu 3

Gençlik kampları, yaz ve kış olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Kamplarda tiyatro ve müzik etkinlikleri, trekking gibi kültürel aktiviteler de yer alıyor, böylece çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor.

14 Bin Cocuk Genclik Kamplarinda Bulustu 4

Çocuklar Doğa ile İç İçe

Bu yılın kış döneminde Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı ve Mersin Silifke Deniz Kampı’ndan toplam 278 çocuk faydalandı. 2024 Yaz Dönemi için ise Hatay Arsuz ve Mersin Silifke Deniz Kampları ile Samsun Nebiyan, Ladik ve Sakarya Pamukova Doğa Kampları’nın planlamaları yapılıyor.

14 Bin Cocuk Genclik Kamplarinda Bulustu 5

Bu kamplar sayesinde çocuklar, doğa ile iç içe vakit geçirerek hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişme fırsatı buluyorlar. Bakanlıklar, bu tür etkinliklerle çocukların sosyal becerilerini artırmayı ve onlara yeni deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

Ayvalık’ta Spora Yeni Bir Nefes

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu