Balıkesir Merhaba Gazetesi

“15 Temmuz Ruhu Daima Yaşayacaktır”

“15 Temmuz Ruhu Daima Yaşayacaktır”
14 Temmuz 2021 - 11:50

“15 Temmuz Ruhu Daima Yaşayacaktır”

AK Parti Balıkesir Milletvekili, MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümü vesilesiyle TBMM’de bir basın toplantısı yaptı.

Milletvekili Uygur basın toplantısında şunları söyledi:

“Devletimize ve milletimize karşı gerçekleştirilen en alçak ve ayrıca an hain saldırılardan biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.

15 Temmuz’daki hain kalkışma; devletimizin işgaline ve yok edilmesine, milletimizin esaret altına alınmasına yönelik bir ihanet ve ayrıca terör saldırısıdır. FETÖ Terör Örgütü ve işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain kalkışma Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın liderliği, kararlılığı; milletimizin onurlu ve ayrıca güçlü duruşu ile bertaraf edilmiştir.

Aziz milletimiz kenetlenip devletine, demokrasisine, bayrağına, ezanına, istikbal ve ayrıca istiklaline sahip çıkarak şanlı tarihimiz boyunca olduğu gibi gerektiğinde yenilmez bir kahramana dönüşebileceğini tekrar göstermiştir.

15 Temmuz gecesi göstermiştir ki; hiçbir ihanet ve şer odağı vatan, bayrak ve ezan sevdamız karşısında duramayacak, milletimiz asla yenilmeyecek, ayrıca devletimiz asla yıkılmayacaktır.

15 Temmuz gecesi milletimize pranga vurmak isteyen; ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek, demokrasimizi yok etmek isteyen hainler şanlı bir direnişle karşılaştı. O gece milletimiz kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla destan yazdı. Geride evlatlarını, eşlerini bırakarak sokaklara çıkan, gazi olan, ayrıca gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kadınlarımız da Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarının mücadelesini aratmayan cesaretleriyle tarih sayfalarına isimlerini yazdırdı.

***

15 Temmuz; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, aziz milletimizin kararlılığının ve cesaretinin, milli birliğimizin ve ayrıca beraberliğimizin dünyaya bir kez daha gösterildiği destandır.

Şanlı direnişimiz yalnızca; Türkiye’de değil, Dünya Siyasi Tarihinde ’de bir darbeye, bir terör saldırısına nasıl cevap verileceğinin en önemli örneğini ortaya koymuştur.

Vatanımıza ve demokrasimize kastedenler bilsinler ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan liderliğinde FETÖ Terör Örgütü ile onun işbirlikçileri ile ve bütün terör örgütleri ile mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla sürecektir. 15 Temmuz ruhu daima yaşayacaktır. Vatanımıza, devletimize ve ayrıca milletimize kastedenlere karşı demokrasi nöbetimiz daima devam edecektir.

Güçlü Türkiye yolunda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; O gece, Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanı ile şereflenen kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, makamların en şereflisi, ayrıca şehadet makamına ulaşan 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. “

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.