Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘AK Parti Yol Haritasını 28 Ekim’de Açıklayacak’

‘AK Parti Yol Haritasını 28 Ekim’de Açıklayacak’
20 Eylül 2022 - 11:45

‘AK Parti Yol Haritasını 28 Ekim’de Açıklayacak’

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

 

Kandemir, AK Parti’nin 2023 seçim stratejisine ilişkin “Bizim için 3 adım var. 28 Ekim’de Ankara Arena’da AK Parti Yol Haritası’nı Cumhurbaşkanımız aktaracak” dedi. Kandemir, “Cumhur İttifakı, bu seçimlerde bir kere daha yüksek bir oy oranıyla iktidara gelmeye talip. Bizim bugünkü saha gözlemlerimiz, Cumhurbaşkanlığı’nda en yüksek oy oranını alabileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Geri Bildirimleri Önemsiyoruz”

“Biz AK Parti siyasi hareketi, seçimden seçime sahaya çıkan bir hareket değiliz. Cumhurbaşkanımız teşkilatçılığa çok önem verdiği için aşağıdan gelen geri bildirimleri son derece önemsiyor. Biz sürekli sahada olan bir siyasi hareketiz. Çok yoğun bir Ramazan sonrasında Meclis’in kapanmasıyla yaz dönemini geride bıraktık. Arkadaşlarımız çok yoğun bir yaz temposunda milletimizle buluştular. Şimdi bu çalışmaları artık seçime doğru şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışmaları. 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları adıyla yeni bir formata büründürüyoruz. İllerde ve bütün ilçelerde çok yoğun bir saha çalışması yapıyorlar.”

Sahanın Nabzını Şehir Şehir Aktaracaklar

Bizim açımızdan Genel Başkanımıza sunmak üzere sahanın nabzını şehir şehir aktarma gayreti içindeyiz. 81 ili biz bitirmiş olacağız, sonra 2. ve 3. turunu yapıyor olacağız. Bu şehirlerin nabzını tutmak adına çok değerli bizim açımızdan. Bu 1. aşaması. Türkiye’de 26 milyon hane var, her haneye gitmek, derdini dinlemek bizim birincil önceliğimiz. Bizim açımızdan her il her sokak her hane eşit derecede önemli. Bütün vatandaşlarımızın yanına gitmek bizim önceliğimiz çünkü biz Türkiye’nin partisi olduğumuzu düşünen bir siyasi hareketiz.

“Vatandaşlarımızın Beklentilerine Uygun Siyaset Yapıyoruz”

Biz bütün vatandaşlarımızın beklentilerine uygun siyaset yaptığımızı düşünüyoruz. Ekonomi öncelikli başlıklardan bir tanesi. Bizim Cumhurbaşkanımızın siyaset yapma tarzı bu. Vatandaşın beklentilerine uygun siyaset üretmektir zaten AK Parti’nin tarzı. AK Parti, Türkiye’yi 21 yılda farklı bir noktaya taşıdı. AK Parti’nin bugün hala Türkiye’nin 1. partisi olmasının sebebi bu. Sahadan çok ciddi bir geri bildirim, o geri bildirimin bizim MYK’mızda gündem olmasıyla siyasetimi şekillendiriyor. İkinci aşamamız milletvekili arkadaşlarımızın performanslarının değerlendirilmesi, illerde varsa öne çıkan birisi bunların tespit edilmesi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.