TeknolojiTürkiye Gündemi

Akıllı Kapı Dönemi O Şehirde Başladı!

Yüz tanıma teknolojisi ve uzaktan kontrol özellikleriyle donatılan akıllı kapılar, ev sahiplerine güvenli ve konforlu bir giriş imkanı sağlıyor.

Akıllı Kapı Dönemi O Şehirde Başladı!

Sivas’ta faaliyet gösteren bir çelik kapı firması, geliştirdiği yenilikçi sistemle anahtar kullanımını ortadan kaldıran akıllı kapı teknolojisini tanıttı. 20 yıllık deneyimiyle sektöre yön veren Ahmet Turan Yıkılgan liderliğindeki ekip, yaklaşık 3 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda bu yeni sistemi hayata geçirdi.

Geliştirilen akıllı kapı sistemlerinde yer alan yüz tanıma teknolojisi sayesinde, ev sahibi kapının önüne geldiğinde kamera yüzünü tanıyor ve kapı kilidi otomatik olarak açılıyor. Bu sistem, sadece evde kullanım ile sınırlı kalmayıp, ev sahibi dünyanın herhangi bir yerinden cep telefonu uygulaması üzerinden kapısını kontrol edebiliyor. Ayrıca, ev sahibi evde yokken kapının önüne yabancı biri geldiğinde sistem anında bildirim göndererek güvenliği sağlıyor. Elektrik kesintisi durumunda dahi batarya ile çalışabilen sistem, ev sahiplerine büyük kolaylık sunuyor.

Akıllı Kapı Dönemi O Şehirde Başladı!
Ahmet Turan Yıkılgan

Yüz Tanıma Teknolojili Kapılar Sivas’ta

Ahmet Turan Yıkılgan, “Biz yalnızca klasik çelik kapılar değil, sürekli çelik kapılarımızı daha güvenli hale nasıl getirebiliriz bunun üzerine çalışan bir firmayız. O yüzden kendi tasarımımız olan kapılar da üretiyoruz. Kapılarımızın diğer kapılardan farkı, ilk olarak sağlamlığı ve kalitesidir. Çalıştığımız firmalarla kendi teknik ve şartnamelerimiz var; saç kalınlıkları, modelleri ve aksesuarları diğer kapılardan farklıdır. Kapılarımızda isteğe bağlı olarak kendi geliştirdiğimiz sistemleri uyguluyoruz. Yüz tanıma sistemiyle çalışan, uzaktan açılabilen kapı sistemleri ve uzaktan kapının önündeki insanı görüp konuşabileceğiniz kapı sistemlerimiz var” dedi.

Yüz Tanıma ile Açılan Kapılar Tanıtıldı

Kapılarda kullanılan görüntülü konuşma özelliği de dikkat çekiyor. Yıkılgan, “Kapılarımızın güvenlik seçeneklerinin tamamını bir arada kullandığımız bir paketimiz de mevcut, ancak fiyatı cazip gelmeyen müşterilerimiz bu özellikleri ayrı ayrı da satın alabiliyorlar. Sistemimizde ev sakinlerinin yüzlerini tanıttığımızda aralarından birisini yönetici olarak seçiyoruz. Evdeki yönetici kapının yanına geldiğinde kapı o kişinin yüzünü algılıyor ve o şekilde açılabiliyor. Diğer bir sistemimiz ise uzaktan, yurt dışından evi kontrol etmek isteyen ya da evde bir şey unuttuğunda arkadaşından bir şey aldıracak ve o kişide anahtar yoksa bu durumda kapıyı uzaktan kontrol ederek açabiliyor” şeklinde konuştu.

Akıllı Kapı Dönemi O Şehirde Başladı!
Teknolojide Yeni Devrim

Anahtarları Unutun: Akıllı Kapı Teknolojisi

Gündelik hayatta anahtar kullanımına son vermeyi hedeflediklerini belirten Yıkılgan, “Kişiye tek kullanımlık kodlar göndererek, elektrikler gitse dahi bu sistemi aktif edebiliyoruz. Sahibini tanıdığı zaman kapı komple yeşil olabiliyor, tanımadığı zaman tamamen kırmızı ışık yakabiliyor. Renk tercihi tamamen müşterinin tercihine bağlı. İnsanlar anahtarlarını unutabiliyor veya kaybedebiliyor. Çilingir sistemleri almak zorunda kalıyorlar. Bu sistem, gündelik hayatta anahtar kullanımına son veriyor. Ayrıca, hırsızlık konusunda çok daha güvenli olması nedeniyle kapının önüne gelen yabancı bir kişiyi ev sahibine haber veriyor ve böylelikle ev sahibi direkt olaya müdahale edebiliyor” dedi.

Akıllı kapı teknolojisi, Sivas’ta ve Türkiye genelinde büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Akıllı Kapı Dönemi O Şehirde Başladı!
Güvenli Ve Konforlu Giriş

 

 

 

İHA

22 Yıldır Ameliyatla Aldığı Böbrek Taşlarını Biriktiriyor 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu