EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Anadolu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği Kuruldu

Kazdağları'nda Manifesto Açıklandı

Anadolu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği Kuruldu

Kazdağları’nda Manifesto Açıklandı

Burhaniye ilçesindeki Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM) bünyesinde düzenlenen tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği kursları sürerken, BAÇEM Müdürü Nazım Tanrıkulu liderliğinde Anadolu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği kuruldu. Dernek üyeleri, farklı meslek gruplarından insanları bir araya getirerek oluşturuldu ve Kazdağları’nda gerçekleştirdikleri etkinlikle Bitki Hakları Manifestosu’nu açıkladılar.

Anadolu Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Dernegi Kuruldu 1

Anadolu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği üyeleri arasında avukatlardan orman mühendislerine kadar çeşitli mesleklerden insanlar bulunuyor. İzmir’den gelen avukat Zehra Öztürk, Kazdağları’nda gerçekleştirilen bitki tanıma yürüyüşünde Bitki Hakları Manifestosunu okudu. Dernek Başkanı Nazım Tanrıkulu, yürüyüş sırasında Kazdağları’ndaki bitkiler hakkında bilgi verdi ve derneğin önemli çalışmalar yapacağını belirtti.

Anadolu Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Dernegi Kuruldu 2

Anadolu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği Başkanı Tanrıkulu, “Bugün Kazdağları’nda Bitki Hakları Manifestomuzu açıkladık ve bitkilerle tanışma yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu etkinliğin bir sonraki aşaması, bitki hakları ile ilgili çalışmalarımızın evrensel beyannameye dönüşmesi olacak” dedi ve derneğin uluslararası çalışmalara katkı sunacağını vurguladı.

Peyzaj mimarı Merve Başak ise, “Kazdağları’nda gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşü etkinliğiyle birlikte derneğimizin bugüne özel etkinlikleri arasında yer aldık. Henüz üye olmayan kişilerin de katıldığı bu etkinlikle Kazdağları’nda güzel bir program gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Anadolu Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Dernegi Kuruldu 3

Akademisyen Kenan Uzel de, “Bugüne kadar bitkilerin ruhu olduğunu ilk defa burada öğrendik. Doğayı severdim ve dağcılık yapardım ama bu detaylı bilgileri ilk kez burada edindim. Nazım hocaya bilgilendirme için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Pedallar Sağlıklı Yaşam İçin Döndü

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu